Poprzednie spotkanie

Następne spotkanie

Wiadomości w k2

Sukcesy orlików Olimpii!

Napisał 

Bardzo udanie sezon 2017/2018 rozpoczęli orlicy z rocznika 2007, których trenerami są Leszek Piśko oraz Wiesław Piątkowski. Po miesięcznych przygotowaniach wzięli udział w dwóch turniejach i wypadli znakomicie - zwyciężając w obu bez przegranego spotkania!

26 sierpnia grudziądzanie zagrali w XIII Turnieju o Puchar Przewodniczącego KK NZZZ Solidarność, rozegranego na stadionie Stali Grudziądz. Turniej miał odbyć się w obsadzie międzynarodowej, ale niestety drużyny z Litwy nie dotarły do Grudziądza. W stawce siedmiu drużyn z regionu nasza ekipa okazała się zdecydowanie najlepsza, wygrywając wysoko wszystkie swoje mecze i nie tracąc ani jednej bramki. Olimpia wygrała z Wisłą Nowe 4:0, Wielkim Lubieniem 8:0, Stalą Grudziądz 7:0, Spartą Brodnica 1:0, Zbicznem 3:0 i Olimpią Grudziądz II 3:0. Aleksander Olszewski został wybrany przez organizatorów najlepszym zawodnikiem turnieju, otrzymując okolicznościową statuetkę, z kolei Aleks Szpak w składzie Olimpii II został królem strzelców turnieju (9 goli).

Drugi turniej odbył się nieopodal Gdańska, w miejscowości Łebno (gmina Szemud) w dniach 1-3 września. W stawce 12 drużyn poziom był już zdecydowanie wyższy, nasi młodzi piłkarze mieli możliwość gry z bardzo dobrymi drużynami z różnych regionów Polski. Mimo to nie było mocnych na Biało - Zielonych, którzy pokonali wszystkich swoich rywali w grupie eliminacyjnej (Chojniczankę Chojnice 5:0, Kotwicę Kołobrzeg 4:1, Concordię Elbląg 4:3 oraz Gwardię Koszalin 4:2), w półfinale byli lepsi od Football Academy Szczecin (2:0), a w finale po dramatycznym meczu pokonali LAP Lubawa 1:0.

Należy podkreślić świetną organizację turnieju, bo oprócz ciekawych rozgrywek były również inne atrakcje dla uczestników, m.in. wspólne oglądanie meczu Dania - Polska na dużym telebimie, ognisko i wycieczka do Gdańska, gdzie skorzystano z możliwości zwiedzania Stadionu Energa Gdańsk. Dużym przeżyciem dla młodych zawodników była ceremonia zakończenia imprezy, która odbyła się na gminnych dożynkach w Szemudzie. Na wielkiej scenie - w czasie festynu i licznej widowni - puchary, medale i nagrody wręczył Wójt Gminy Szemud - pan Ryszard Kalkowski oraz Prezes UKS DRAGON Bojano - pani Małgorzata Mierzejewska. Warto dodać, że nasz zawodnik Mateusz Salamon został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Gratulujemy!


IV edycja Międzyregionalnego Turnieju Dragon Cup 2017, o Puchar Wójta Gminy Szemud (rocznik 2007)

1. Olimpia Grudziądz
2. Lubawska Akademia Piłkarska Lubawa
3. Concordia Elbląg
4. Football Academy Szczecin
5. Dragon Bojano
6. Gwardia Koszalin
7. Chojniczanka I Chojnice
8. Chojniczanka II Chojnice
9. Dragon 2008 Bojano
10. Kotwica Kołobrzeg
11. GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne
12. Érsekvadkerti Utánpótlás Football Club (Węgry)


źródło: OlimpiaGrudziadz.com

Nie masz uprawnień, by pisać komentarz.

Tabela 1. Ligi

# Zespół M Pkt
14 Stomil Olsztyn 34 39
15 Pogoń Siedlce 34 38
16 Górnik Łęczna 34 35
17 Olimpia Grudziądz 34 31
18 Ruch Chorzów 34 27

Olimpię Grudziądz dumnie wspierają:

Sponsorzy:
 
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy: Styropian Plus PSZ  images/bottom-b/partnerzy/sprint-bus.png    
Partnerzy:                

 

Partnerzy:                      
Partnerzy:                      

Partner techniczny:

Partner technologiczny: Studio113.pl                                                                                      

Logowanie