Stal Stalowa
-:- Olimpia Grudziądz

W mediach o Olimpii

Napisane przez

W minioną sobotę w Grudziądzu, Olimpia wygrała z Pogonią Siedlce 1:0, dzięki czemu mogła cieszyć się z 3 punktów. Co o meczu napisały media?

Gazeta Pomorska: Olimpia w końcu ograła Pogoń u siebie

Pogoń była dla Olimpii niewygodnym rywalem podczas meczów w Grudziądzu. W dwóch dotychczas rozegranych spotkaniach Biało-Zieloni musieli uznać wyższość rywali z Siedlec, przegrywając 0:1 i 0:2. Z tego powodu podchodzili do rywalizacji mocno skoncentrowani. Inną przyczyną był fakt, że grudziądzanie przegrali dwa pierwsze mecze u siebie i nie mogli sobie pozwolić na kolejną stratę oczek. I ten słaby początek długo się będzie odbijać czkawką.

Trener Jacek Paszulewicz był zmuszony dokonać jednej zmiany w porównaniu do meczu z GKS Tychy. Z powodu lekkiego urazu kolana nie mógł zagrać Dariusz Kłus. Zastąpił go Adam Banasiak.

Jedenastka na wagę zwycięstwa

Od początku stroną prowadzącą grę byli gospodarze. Osiągnęli przewagę, a przy każdej nadarzającej się okazji starali się oddawać strzały. Jednak z uderzeniami Marcina Woźniaka, Adama Banasiaka i Marcina Kaczmarka radził sobie bez problemu Rafał Misztal.
Goście starali się zagrozić bramce Olimpii po kontrach i stałych fragmentach. Bliscy pokonania Jakuba Wrąbla byli Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Tomasiewicz i Piotr Kurbiel.
Kluczowa dla losów meczu była sytuacja z 81. minuty. Po dośrodkowaniu z rogu Kaczmarka piłkę ręką zagrał Daniel Chyła. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Kaczmarek wykorzystał jedenastkę, ustalając wynik spotkania.

Pochwała dla zmienników

-Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz, ale nie o styl nam chodziło, ale o punkty - podkreślił trener Paszulewicz. - Dużą zasługę mają w tym zawodnicy, którzy weszli z ławki rezerwowych. Świeża krew zmienników dużo wniosła do naszej gry - dodał szkoleniowiec.

Nowości Grudziądz: Pierwszy triumf z drużyną z Siedlec

Szukali szans

Swoich szans szukali: Adam Banasiak, Marcin Kaczmarek i Marcin Woźniak. Jednak to goście byli bliżsi objęcia prowadzenia. W dziewiątej minucie Arkadiusz Jędrych doszedł do strzału, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Albana Sulejmaniego, jednak stoper Pogoni nie trafił w bramkę w dogodnej sytuacji. Drugą groźną sytuację siedlczanie stworzyli sobie w 36. minucie. Konrad Wrzesiński uciekł prawą stroną i wycofał piłkę do wybiegającego Grzegorza Tomasiewicza, ale ten za mocno się odchylił i posłał piłkę wysoko nad bramką.
Drugą połowę lepiej zaczęli goście. W 51. minucie sam przed bramkarzem Olimpii znalazł się Piotr Kurbiel, ale Jakub Wrąbel odważnie rzucił się mu pod nogi  i zażegnał niebezpieczeństwo.

Wiało nudą

Potem długo wiało nudą. Dopiero ostatni kwadrans był interesujący. W 80. minucie grudziądzanie powinni objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Marcina Smolińskiego z kilku metrów, główkował Patryk Skórecki. Strzał pomocnika Olimpii instynktownie odbił Rafał Misztal.
Chwilę później miała miejsce kluczowa akcja dla losów meczu. Z rzutu rożnego dośrodkował Kaczmarek, a wyskakujący do główki Daniel Chyła zagrał piłkę ręką. Sędzia od razu wskazał na jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się Kaczmarek. Jak się później okazało, był to gol na wagę zwycięstwa.
Tym samym to było historyczne zwycięstwo Olimpii nad Pogonią w Grudziądzu. We wcześniejszych dwóch meczach zawsze wygrywali siedlczanie - 1:0 i 2:0.

zyciesiedleckie.pl: Kolejna porażka Pogoni

Siedlczanie po pechowym remisie z MKS Kluczbork wyjechali do Grudziądza w poszukiwaniu pełnej puli. Trener Dariusz Banasik dokonał jednej zmiany względem środowego spotkania z przedstawicielem Opolszczyzny. Na skrzydle Michała Bajdura zastąpił Alban Sulejmani (rocznik 1998). Oznaczało to, że w wyjściowym składzie Pogoni pojawiło się czterech graczy urodzonych w 1996 roku lub później.

W 4 minucie formę Rafała Misztala sprawdził Adam Banasiak. Na szczęście dla Pogoń jej golkiper nie popełnił błędu. Drużyna Banasika nie zwlekała długo z odpowiedzią. W 10 minucie Arkadiusz Jędrych przestrzelił po centrze z rzutu wolnego. Olimpia kontrolowała przebieg meczu, jednak Pogoń pokazała, że nie zamierza statystować. Grudziądzanie mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenia tuż przed przerwą na uzupełnienie płynów. W 29 minucie Jakub Łukowski zagrał do Marcina Kaczmarka, ten oddał celny strzał, jednak Misztal był na posterunku. Pogoniści nie pozostali dłużni. W 36 minucie Konrad Wrzesiński uruchomił Grzegorza Tomasiewicza, któremu zabrakło precyzji w najważniejszym momencie. Do przerwy żaden z zespołów nie zdołał naruszyć bezbramkowego rezultatu.

Na początku drugiej połowy swoich sił próbowali Łukowski i Damian Michalik, jednak bez wymiernego efektu. Gospodarze różnymi sposobami próbowali wyprowadzić w pole defensywę Pogoni, jednak formacja odpowiedzialna za bronienie spisywała się bez zarzutu. W 61 minucie Misztal z kłopotami obronił uderzenie Damiana Ciechanowskiego. Zarówno Olimpia, jak i Pogoń, zdawała sobie sprawę, że jeden błąd może rozstrzygnąć o końcowym wyniku. Z tej przyczyny obie drużyny były przede wszystkim skoncentrowane na zachowaniu pełnej koncentracji w tyłach. Zabrakło jej siedlczanom w 80 minucie. To właśnie wtedy po centrze z rzutu rożnego ręką we własnym polu karnym zagrał Daniel Chyła. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Marcin Kaczmarek i pewnym strzałem pokonał Misztala. Podłamani siedlczanie nie byli w stanie przejąć kontroli nad meczem w końcówce. W 90 minucie rezerwowy Daniel Gołębiewski nie zdołał pokonać Jakuba Wrąbla uderzeniem z przewrotki. Olimpia dowiozła zwycięstwo do końca, a Pogoń ma o czym myśleć.

źródło: Gazeta Pomorska / Nowości Grudziądz / zyciesiedleckie.pl