-:- Olimpia Grudziądz

W mediach o Olimpii

Napisane przez
W mediach o Olimpii fot. OlimpiaGrudziadz.com

Olimpia Grudziądz po bramkach Karola Angielskiego, Damiana Ciechanowskiego oraz Adama Banasiaka wygrała z Podbeskidziem 3:0. Jak to sobotnie spotkanie opisały media?

Gazeta Pomorska: Srogi rewanż Olimpii na Podbeskidziu

Bardzo udanie rozpoczęli rundę rewanżową piłkarze z Grudziądza. Biało-Zieloni rozbili na wyjeździe Podbeskidzie 3:0.

Grudziądzanie jechali do rywala z jasnym celem: wzięciem rewanżu za porażkę 0:2 na inaugurację. W pełni się to im udało, a wynik 3:0 to jest najniższy wymiar kary. Biało-Zieloni powinni wygrać zdecydowanie wyżej, ponieważ stworzyli sobie jeszcze co najmniej kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych.
Podopieczni Jacka Paszulewicza od początku przejęli kontrolę nad meczem i narzucili swoje warunki gry. Grali bardzo uważnie w defensywie i nie dopuszczali rywali w pobliże swojego pola karnego. Zakładali bardzo wysoki pressing, dlatego zawodnicy Podbeskidzia byli zmuszeni do gry długimi podaniami, po których obrońcy Olimpii przejmowali piłki i sami mogli inicjować ataki.
Bardzo długo nie udawało się grudziądzanom przewagi udokumentować golem. Dopiero pod koniec pierwszej części gry Karol Angielski popisał się celną główką po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka. Po przerwie przewaga grudziądzan była jeszcze większa. Biało-Zieloni raz za razem marnowali kolejne okazje. W końcówce jednak dwa razy ponownie trafili do bramki rywala. Najpierw Damian Ciechanowski wykorzystał podanie Kaczmarka, a w doliczonym czasie gry celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Adam Banasiak.

Nowości Grudziądz: Fenomenalna wygrana Olimpii

Wymarzony początek rundy rewanżowej w wykonaniu piłkarzy Olimpii. Biało-Zieloni pokonali na wyjeździe 3:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała, czym zrewanżowali się mu za porażkę z pierwszej kolejki.

Na inaugurację pierwszoligowych rozgrywek w tym sezonie Olimpia uległa spadkowiczowi z ekstraklasy u siebie 0:2.
Tym razem zespół trenera Jacka Paszulewicza zagrał zdecydowanie lepiej i pokonał Podbeskidzie na jego terenie 3:0.

Do przerwy 1:0

Pierwsza połowa nie zachwyciła. Miejscowi mogli objąć prowadzenie po 30 minutach gry, jednak strzał głową Róberta Demjana zatrzymał będący ostatnio w świetnej formie Jakub Wrąbel.
Niewykorzystana sytuacja zemściła się tuż przed przerwą. Marcin Kaczmarek idealnie dośrodkował z rzutu rożnego, a akcję wykończył Karol Angielski. Dla napastnika Biało-Zielonych było to już ósme trafienie w sezonie.
Po zmianie stron inicjatywa należała do przyjezdnych. Swoich sił próbowali wprowadzony po przerwie Adam Banasiak oraz Kaczmarek, lecz z ich uderzeniami poradził sobie Rafał Leszczyński. Gościom udało się podwyższyć siedem minut przed końcem spotkania.

Dwa gole rezerwowych

Damian Michalik rozegrał piłkę z Kaczmarkiem, a ten wyłożył ją do wbiegającego w pole karne rezerwowego Damiana Ciechanowskiego, który na boisku pojawił się pięć minut wcześniej. Zawodnik Olimpii technicznym strzałem z pierwszej piłki skierował piłkę do siatki.
Wynik meczu już w doliczonym czasie gry ustalił kolejny z rezerwowych - Adam Banasiak. Pomocnik grudziądzkiego zespołu skutecznie wykonał rzut wolny.
Dzięki zwycięstwu dorobek punktowy Olimpii powiększył się do 21 oczek. Grudziądzanie są obecnie na trzynastej pozycji w pierwszoligowej stawce.

spot.bielsko.biala.pl: Strefa spadkowa tuż, tuż

Podbeskidzie w fatalnym stylu rozpoczyna rundę rewanżową i znajduje się coraz bliżej strefy spadkowej. Zamiast pierwszego od kwietnia zwycięstwa w Bielsku-Białej jest kolejna porażka.

Gospodarze wynik spotkania powinni otworzyć w 13. minucie spotkania. Łukasz Sierpina świetnie znalazł w polu karnym Roberta Demjana, ale uderzenie słowackiego napastnika nie znalazło drogi do bramki. Dwadzieścia minut później dwójkowa akcja tego samego duetu zawodników zakończyła się strzałem pomocnika Podbeskidzia, lecz ten w ostatniej chwili zablokowali obrońca Olimpii.

Przyjezdni najlepszą okazję w tej części gry stworzyli sobie na chwilę przed przerwą. Karol Angielski najwyżej wyskoczył w polu karnym do dośrodkowania i spokojnie skierował piłkę głową do siatki. Po zmianie stron na indywidualną akcję zdecydował się Szymon Lewicki, ale jego strzał został zablokowany. W kolejnych minutach bielski zespół nie był w stanie wypracować sobie okazji do wyrównania, wysoki pressing gości skutecznie powstrzymywał ofensywne zapędy piłkarzy Jana Kociana.

Na siedem minut przed końcem drugiego gola dla Olimpii zdobył Damian Ciechanowski. W końcówce "Górali" pogrążył Adam Banasiak.

źródło: Gazeta Pomorska / Nowości Grudziądz / sport.bielsko.biala.pl

Partnerzy: Styropian Plus PSZ

Partnerzy:    Fortuna