...

W mediach o Olimpii

Napisane przez
W mediach o Olimpii W mediach o Olimpii fot. Kamil Zieliński

Piłkarze Olimpii zanotowali kolejne zwycięstwo w minionej kolejce. W jaki sposób media skomentowały mecz?

Gazeta Pomorska: Olimpia już siódma

Grudziądzanie odnieśli zasłużone zwycięstwo nad Sandecją Nowy Sącz. Biało-Zieloni już w pierwszej połowie mieli dużą przewagę, ale zabrakło im wykończenia. Udało się raz kiedy kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył Adam Banasiak. Tym samym pomocnik uświetnił 100. występ w Olimpii.

Po przerwie wynik ustalił Marcin Woźniak, który wykazał się największym sprytem w zamieszaniu pod bramką.

W końcówce błysnął Jakub Wrąbel, który obronił rzut karny wykonywany przez Macieja Korzyma.

To było czwarte zwycięstwo na wiosnę grudziądzan, którzy zbliżają się do czołówki.

Nowości Grudziądz: Wygrana mogła być dużo wyższa

Piłkarze Olimpii Grudziądz pokonali 2:0 (1:0) Sandecję Nowy Sącz w meczu otwierającym 24. kolejkę Nice 1 Ligi. Byli zespołem dużo lepszym. Po czwartek wygranej w tej rundzie zbliżyli się do ligowej czołówki.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy jednak byli na bakier ze skutecznością.

Nie ustawili celowników
Trzy razy mylił się Daniel Feruga, okazje marnowali Marcin Kaczmarek, Damian Michalik czy Karol Angielski. Raz zabrakło, by ktoś z gospodarzy dostawił nogę.
Sandecja zagroziła w jednej akcji, jednak dwa razy kapitalnie interweniował wówczas Jakub Wrąbel. W 37. minucie kapitalnie z rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego przymierzył rozgrywający setny mecz w barwach Olimpii Adam Banasiak i było 1:0 dl a miejscowych.

Dobrze po przerwie
Siedem minut po przerwie po kolejnym rzucie wolnym w zamieszaniu najwięcej zimnej krwi zachował Marcin Woźniak, podwyższając na 2:0.
W samej końcówce po jednej z kontr goście mieli rzut karny, lecz strzał Macieja Korzyma świetnie wybronił Wrąbel.

Coraz bliżej czołówki
Po czwartej wygranej wiosną przed własną publicznością grudziądzanie mocno zbliżyli się do ligowej czołówki. Mają w dorobku 36 punktów.

gazetakrakowska.pl: Sandecja przegrała w Grudziądzu. Korzym zmarnował karnego

Nice 1 Liga piłkarska. W Grudziądzu Sandecja pozwoliła się dogonić Olimpii - teraz obie mają po 36 punktów.

Sandecja ostrożnie zaczęła, ale w 13 min jako pierwsza stworzyła okazję na gola. Główkował Maciej Korzym - i nie przechytrzył bramkarza młodzieżowej reprezentacji Polski Jakuba Wrąbla. To Olimpia była jednak w I połowie groźniejsza. Wprawdzie w cel nie umiał wstrzelić się kilka razy Daniel Feruga, Łukasz Radliński wykazał się nie tylko po jego „główce” (17 min), ale i tej w wykonaniu Damiana Michalika (34), lecz po strzale Adama Banasiaka z rzutu wolnego skapitulował.

Gdy w 53 min Banasiak wykonał z wolnego dośrodkowanie, na 2:0 trafił były gracz Sandecji Marcin Woźniak. Stratę mógł zmniejszyć Dawid Szufryn, ale z jego „główką” uporał się Wrąbel (58). A na koniec meczu golkiper Olimpii obronił rzut karny, wykonany przez Korzyma.

źródło: Gazeta Pomorska / Nowości Grudziądz / gazetakrakowska.pl