-:- Olimpia Grudziądz

Sportowe Fakty: grudziądzanie poskromili kandydata do awansu

Napisane przez
Sportowe Fakty: grudziądzanie poskromili kandydata do awansu fot. Sportowe Fakty

Olimpia Grudziądz wygrała 2:0 z Sandecją Nowy Sącz i zadomowiła się w górnej połowie tabeli Nice 1 ligi. Adam Banasiak strzelił gola w 100. występie w Olimpii. Obie drużyny zagrały w tym meczu osłabione.

Jacek Paszulewicz, trener Olimpii Grudziądz zapowiadał, że paradoksalnie jego drużynie będzie łatwiej grać z kandydatem do awansu niż outsiderem, który głównie koncentruje się na obronie. Gospodarze mieli trochę miejsca na boisku i co za tym idzie sytuacje podbramkowe.

W 36. minucie Olimpia wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego Sandecji Nowy Sącz. Stały fragment zmienił w gola na 1:0 Adam Banasiak, który grał w Biało-Zielonych barwach po raz 100. Trudno było lepiej uwiecznić jubileusz.

Trener Radosław Mroczkowski wprowadził jeszcze przed przerwą Mateusza Wdowiaka za Adriana Bastę. Piłkarz wypożyczony z Cracovii miał prawo do zmęczenia po zgrupowaniu reprezentacji Polski, ale sytuacja zrobiła się tak trudna, że Wdowiak nie mógł oszczędzać się na ławce rezerwowych.

Sandecja demoluje rywali na własnym stadionie, ale na wyjazdach nie wiedzie się jej równie dobrze. Jej niemoc trwa już 161 dni i jeszcze potrwa. W 52. minucie goście stracili bowiem drugiego gola.

Całą relację z meczu można przeczytać na stronie internetowej naszego patrona medialnego: grudziądzanie poskromili kandydata do awansu.

źródło: Sportowe Fakty