...

W mediach o Olimpii

Napisane przez
W mediach o Olimpii W mediach o Olimpii fot. Kamil Zieliński

Olimpia kolejny raz wygrała na własnym boisku pokonując MKS Kluczbork 2:0. Zapraszamy do zajrzenia jak wypowiedziały się media o zwycięstwie Biało-Zielonych.

Gazeta Pomorska: Olimpia na fali

W porównaniu do ostatniego meczu z Górnikiem Zabrze trener Jacek Paszulewicz dokonał aż czterech zmian. Dwie były wymuszone. Za kontuzjowanego Jakuba Wrąbla bronił Patryk Królczyk, a pauzującego za kartki Damiana Ferugę zastąpił Marcin Smoliński. Za Damiana Michalika na prawej pomocy zagrał powracający po kontuzji Marcin Kaczmarek. Z kolei Damiana Ciechanowskiego zastąpił Matic Žitko, ale nie zagrał na prawej obronie, tylko na środku defensywy, a na bok przesunięty został Arkadiusz Kasperkiewicz.

Dwa ciosy gospodarzy
Od początku optyczną przewagę mieli gospodarze, ale długo nie potrafili stworzyć sobie sytuacji bramkowych. Próbowali strzałami z dystansu rozbić defensywę zespołu z Kluczborka, ale rywale przeważnie blokowali uderzenia grudziądzan i niwelowali wszelkie zagrożenia.
Gola udało się zdobyć po akcji Marcina Kaczmarka, który przedłużył piłkę do Karola Angielskiego, a ten z kilku metrów przytomnie skierował piętą piłkę do bramki.
Po przerwie gra toczyła się głównie w środku pola. Dużo było walki, a praktycznie żadnych klarownych sytuacji bramkowych. Dopiero w 75. minucie Biało-Zielonym udało się podwyższyć wynik meczu. Po faulu na Adamie Banasiaku z rzutu wolnego przymierzył Jakub Łukowski i ustalił wynik meczu.

Nowości Grudziądz: Nie było pięknie, ale za to skutecznie

Świetną wiosenną passę w meczach domowych kontynuują piłkarze Olimpii Grudziądz. W Wielką Sobotę pokonali u siebie MKS Kluczbork 2:0 (1:0). W tym roku przed własną publicznością nie stracili punktów.

Zamykające 26. kolejkę pierwszej ligi spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach atmosferycznych. W pierwszej połowie padał deszcz. Mimo to już w siódmej minucie gospodarze przeprowadzili składną akcję lewą stroną boiska, gdzie wymienili kilka podań. Po dośrodkowaniu, nieczysto uderzył Jakub Łukowski i Wojciech Kaczmarek nie miał problemów z obroną.

Zdobył bramkę piętką
W 13. minucie na uderzenie z linii pola karnego zdecydował się Adam Banasiak, który posłał mocny, lecz minimalnie niecelny strzał.
Z kolei w 27. minucie, po zamieszaniu w polu karnym Olimpii, goście oddali pierwszy celny strzał na bramkę miejscowych. Już chwilę później, po zagraniu z głębi pola, Marcin Kaczmarek podał do Karola Angielskiego. Ten przyjął piłkę i piętą zdobył bramkę.
Grudziądzanie do tego momentu grali dobrze, długo utrzymując się przy piłce. Ale po zdobyciu gola wyraźnie spuścili z tonu. Popełniali zbyt proste błędy, a w ataku szukali jedynie długich piłek. Mimo to dowieźli skromne prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie deszcz ustąpił, ale mecz nie był porywającym widowiskiem.

Na 2:0 z rzutu wolnego
Olimpia nadal grała nerwowo. Strzałów z dystansu spróbowali Marcin Woźniak i Adam Banasiak. Były to próby niecelne. Na kwadrans przed końcem z rzutu wolnego idealnie przymierzył Jakub Łukowski, który podwyższył na 2:0, ustalając jednocześnie wynik meczu.

źródło: Gazeta Pomorska / Nowości Grudziądz