...

W mediach o Olimpii

Napisane przez
W mediach o Olimpii W mediach o Olimpii fot. Kamil Zieliński

Pewne zwycięstwo Biało-Zielonych w meczu z Zagłębiem. Jak mecz skomentowały media?

Gazeta Pomorska: Olimpia lepsza od Zagłębia

To był kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu piłkarzy Olimpii szczególnie po przerwie. Biało-Zielonych nie załamała strata gola po przypadkowej kontrze i strzale z rzutu wolnego Tomasza Nowaka, bo natychmiast odpowiedział kapitalnym uderzeniem Jakub Łukowski. Jeszcze przed przerwą grudziądzanie mogli prowadzić, ale po strzale Karola Angielskiego piłka trafiła w poprzeczkę. W drugiej części dominacja Olimpii była zdecydowana i goli mogło paść więcej, bo po strzale Łukowskiego sosnowiczan od straty bramki uratowała poprzeczka; a Marcin Kaczmarek zmarnował rzut karny. Jednak w końcówce gracze Olimpii byli już skuteczni i gole Marcina Woźniaka oraz Angielskiego zapewniły wygraną.

Nowości Grudziądz: Gospodarze odwrócili losy potyczki

Piłkarze Olimpii Grudziądz nie zwalniają tempa. W sobotę odnieśli siódme zwycięstwo wiosną, pokonując u siebie Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1). Biało-Zieloni są już na trzecim miejscu w tabeli pierwszej ligi.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy groźniej zaatakowali już w pierwszych minutach. Po pół godzinie gry na stadionie w Grudziądzu było 1:0 dla gości. Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego, tuż zza linii pola karnego, popisał się Tomasz Nowak.

Szybka odpowiedź
Odpowiedź miejscowych była natychmiastowa. Cztery minuty później lewą stroną popędził Jakub Łukowski, którego strzał z dystansu znalazł drogę do bramki.
Początek drugiej połowy był kiepski w wykonaniu obu ekip. Gra była szarpana. Po godzinie gry ożywienie w szeregach miejscowych wniósł wprowadzony Marcin Smoliński.
Pomocnik miał dwie okazje, sprokurował też rzut karny, którego jednak nie wykorzystał Marcin Kaczmarek. Z decyzją sędziego nie zgadzała się ekipa przyjezdna.
Wciąż był jednak remis. Wreszcie na osiem minut przed końcem po rzucie rożnym prowadzenie gospodarzom dał Marcin Woźniak. Zagłębie rzuciło się do odrabiania strat, lecz nadziało się na kontratak, który w samej końcówce na bramkę zamienił Karol Angielski.

dziennikzachodni.pl: Fatalny finisz sosnowiczan

W sobotnim meczu 27. kolejki Nice 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 1-3. W pierwszej połowie goście krótko prowadzili po trafieniu Tomasza Nowaka, ale nie potrafili odpowiedzieć na trafienia Jakuba Łukowskiego, Marcina Woźniaka i Karola Angielskiego. Drużyna z Sosnowca spadła na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Mając na uwadze silne strony rywala, oba zespoły nie chciały się odkryć i w efekcie gra toczyła się głównie w środku pola. - Nikt się tutaj nie rzucił na hurra od pierwszej minuty i w szczególności w pierwszej połowie trochę tych szachów było - mówił trener gospodarzy Jacek Paszulewicz. W pierwszej połowie gospodarze i goście wymierzyli sobie po jednym ciosie, i to w odstępie zaledwie trzech minut. Najpierw Tomasz Nowak zapakował piłkę do siatki z rzutu wolnego, a chwilę później wyrównał Jakub Łukowski, który również oddał skuteczny strzał zza pola karnego. W drugiej połowie mocniej przycisnęła Olimpia, która jeszcze przed przerwą mogła objąć prowadzenie, ale Karol Angielski trafił w poprzeczkę. Lider klasyfikacji strzelców pierwszej ligi próbował pokonać Wojciecha Fabisiaka także po zmianie stron, ale bramkarz Zagłębia kapitalnie wybronił jego strzał z sześciu metrów. - Bardzo słabo wyglądaliśmy w drugiej połowie. Trudno powiedzieć czym było to spowodowane. W pewnym momencie w nasze szeregi wdarła się duża nerwowość - przyznał trener Banasik. Wraz z upływem czasu gry Fabisiak miał coraz więcej roboty. Świetnie poradził sobie z próbami Kamila Kurowskiego i Marcina Smolińskiego, ale miał również szczęście, gdy po kolejnym strzale Łukowskiego piłka znów trafiła w poprzeczkę. W 79. minucie golkiper Zagłębia mógł poczuć deja vu sprzed tygodnia, gdy został bohaterem swojej drużyny, broniąc rzut karny w końcówce meczu z Podbeskidziem. W sobotę po nieodpowiedzialnym zachowaniu obrońców znów musiał bronić "jedenastkę" i potwierdził, że jest w tym specjalistą, odbijając piłkę po strzale Marcina Kaczmarka. Fabisiak był jednak jedynym mocnym punktem defensywy Zagłębia, która gubiła się pod naporem ofensywy Olimpii. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze dopięli jednak swego – najpierw na 2:1 trafił Marcin Woźniak, a wkrótce potem wynik spotkania ustalił strzałem głową Angielski, który zdobył swojego 14. gola w tym sezonie.

źródło: Gazeta Pomorska / Nowości Grudziądz / dziennikzachodni.pl