Napisane przez
W mediach o Olimpii W mediach o Olimpii fot. Kamil Zieliński

Media o sobotnim remisie Olimpii Grudziądz z Wigrami Suwałki.

Gazeta Pomorska: Ciężka kontuzja "Anglika"

Spotkanie Olimpii Grudziądz z Wigrami Suwałki, czyli czołowych drużyn zaplecza ekstraklasy walczących o awans zostało przyćmione ciężką kontuzją, której doznał Karol Angielski. W końcówce meczu przy wyskoku do piłki napastnik Biało-Zielonych został kopnięty przez Vaclava Cvernę w głowę. "Anglik" padł jak rażony piorunem. Za chwilę służby medyczne zabrały go na noszach do karetki, którą został odwieziony do szpitala. Po serii badań stwierdzono złamanie kości czołowej, pękniętą zatokę i wstrząs mózgu. Angielskiego czeka operacja.

Samo spotkanie mogło się podobać. Do przerwy groźniejsze akcje przeprowadzali suwalczanie. W drugiej części gry lepsze wrażenie sprawiali grudziądzanie.

Nowości Grudziądz: Z Wigrami zagrali tylko na remis

Drugi z rzędu bezbramkowy remis zanotowali piłkarze Olimpii Grudziądz. Tym razem takim wynikiem zakończyło się ich starcie z ekipą Wigier Suwałki w ramach 29. kolejki pierwszej ligi.

Początek meczu był spokojny. Pierwszą groźną akcję stworzyli sobie goście. Tuż przed upływem pierwszego kwadransa gry w dogodnej sytuacji, po prostopadłym podaniu, znalazł się Kamil Adamek, który jednak minimalnie przestrzelił.

Zmarnował drugą okazję
Chwilę później napastnik Wigier zmarnował drugą stuprocentową okazję.
Po dośrodkowaniu z lewej strony, jego strzał kapitalnie obronił Patryk Królczyk. W odpowiedzi, po zagraniu Marcina Kaczmarka, uderzył Karol Angielski, lecz jego kopnięcie z ostrego kąta wybronił Hieronim Zoch. Do końca pierwszej części gry kontrolę nad poczynaniami na boisku mieli goście.

Trafił w poprzeczkę
W 33. minucie zza pola karnego potężnie uderzył Frank Adu Kwame. Piłka odbiła się od poprzeczki grudziądzkiej bramki. To była najlepsza okazja przyjezdnych.
Po zmianie stron mecz się bardziej wyrównał i stał nieco bardziej otwarty.
Gra się także zaostrzyła, sporo było niedokładności. Na dwadzieścia minut przed końcem groźnie zaatakowali gracze z Suwałk.
Mateusz Radecki dobrze odnalazł się w polu karnym, ale znów na posterunku między słupkami był golkiper jedenastki z Grudziądza.
W ostatnim kwadransie atakowali gospodarze. Żadna z akcji nie zakończyła się jednak powodzeniem.

Doznał groźnej kontuzji
Niestety, w 90. minucie sfaulowany został Karol Angielski. Napastnik Biało-Zielonych został kopnięty w głowę przez jednego z obrońców. Trafił do szpitala. Ma złamaną kość czołową, pękniętą zatokę oraz wstrząs mózgu. Czeka go zabieg operacyjny.
W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Adam Banasiak, który mocno uderzył z dalszej odległości. Zoch mimo pewnych problemów nie dał się jednak zaskoczyć.

suwalki24.pl: Stracili trzech graczy, ale nie szanse na awans

Wściekli na siebie za nieskuteczność oraz na sędziego, który gwizdał tylko w jedna stronę opuszczali Grudziądz suwalczanie. Na trudnym terenie zdobyli punkt, co w tym roku jeszcze nikomu się nie udało.

Wigry zachowały szóste miejsce, ale do wicelidera tracą już nie dwa, a cztery punkty. Swoje mecze wygrały ekipy z czołowej trójki - Sandecja Nowy Sącz u siebie oraz Zagłębie Sosnowiec i GKS Katowice na wyjazdach. Z Górnikiem w Zabrzu poległa czwarta w tabeli Chojniczanka, a piąte miejsce i jeden punkt przewagi nad Wigrami zachowała Olimpia Grudziądz, która tej wiosny u siebie wygrała wcześniej wszystkie pięć spotkań.

- Remis z groźnym rywalem nie daje nam satysfakcji - mówi Zbigniew Kowalewski, kierownik suwalskiej drużyny. - Pozostał duży niedosyt, bo piłkarsko byliśmy lepsi od gospodarzy, stworzyliśmy znacznie więcej sytuacji, ale piłka jakoś nie chciała wpaść do siatki miejscowych.

Suwalczanom nie udało się wziąć rewanżu za jesienną porażkę 0:2, chociaż mogli i powinni byli to zrobić. Trener Wigier Dominik Nowak w starciu przeciwko doświadczonym Marcinowi Smolińskiemu, Marcinowi Kaczmarkowi, Dariuszowi Kłusowi i Adamowi Banasiakowi postanowił zagęścić środek pola. W pomocy zagrali Mateusz Radecki, Rafał Agustyniak, Omar Santana i Damian Gąska, a w przodzie Damian Kądzior i Kamil Adamek. Na początku spróbowała zaatakować Olimpia, ale biało-niebiescy szybko opanowali sytuację, przejęli inicjatywę  i przystąpili do wypracowywania okazji.

- Już do przerwy powinniśmy prowadzić przynajmniej dwiema bramkami - opowiada Kowalewski, w przeszłości wieloletni pomocnik Wigier. - Dwie znakomite okazje miał Kamil Adamek, a po strzale Franka Adu Kwame piłka trafiła w poprzeczkę.

Zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie dogodne sytuacje zmarnowali Damian Kadzior, Mateusz Radecki i Damian Gąska. Suwalczanie przekonują też, że sędzia nie podyktował karnego, chociaż faul na Kamilu Adamku w polu karnym był bezdyskusyjny.

Arbiter widział tylko przewinienia gości. Czwarte już z w tym sezonie żółte kartki dostali Damian Kadzior i Omar Santana, których zabraknie w sobotnim meczu przeciwko Bytovii. W tym spotkaniu oraz w przynajmniej kolejnym nie będzie mógł wystąpić Vaclav Cverna, który w ostatniej minucie meczu z Olimpią zobaczył czerwoną kartkę. Czeski stoper Wigier wysoko podniósł nogę i trafił nią w twarz Karola Angielskiego. Najskuteczniejszy z pierwszoligowców został odwieziony do szpitala z podejrzeniem pęknięcia kości czołowej.

źródło: Gazeta Pomorska / Nowości Grudziądz / suwalki24.pl