Poprzednie spotkanie

Tabela Nice 1 Ligi

# Zespół M Pkt
14 Stomil Olsztyn 34 39
15 Pogoń Siedlce 34 38
16 Górnik Łęczna 34 35
17 Olimpia Grudziądz 34 31
18 Ruch Chorzów 34 27

Następne spotkanie

Wiadomości w k2

W mediach o Olimpii

Napisał 

Olimpia Grudziądz w niedzielę straciła swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Jak taki rezultat skomentowały media?


Hej.Mielec.pl

Zespół z Grudziądza wyśmienicie rozpoczął nowy sezon. Wywalczył zwycięstwo w Sosnowcu i pokonał u siebie Suwałki nie tracąc nawet jednej bramki. Do Mielca przyjechał z apetytem na trzecią wygraną i pozycję lidera rozgrywek. Swoją dobrą postawą w całym 2017 roku zapracował na nazwę „Bandy z Grudziądza”. Stal zaczęła bez chorego Bernhardta, pojawił się po kontuzji Getinger. Pozycja wychowanka Stali była dla wszystkich zaskoczeniem. Getinger, grający na boku obrony lub skrzydle wystąpił na środku rozegrania.

Pierwsza część spotkania upływała pod dyktando Stali. Biało-Niebiescy byli dynamiczni, szukali aktywnie okazji bramkowych. Dwa dobre dośrodkowania do Cholewiaka zostały zakończone strzałem, ale niecelnym. Skrzydłowy Stali też próbował indywidualnej akcji, ale piłka minęła poprzeczkę.

Świetnie dysponowany Leandro często wyruszał z boku obrony by pomóc kolegom w ofensywie. Jedno z jego podań w pole karne zostało zbyt krótko wybite przez piłkarzy z Grudziądza. Do futbolówki doskoczył Djermanovic i odważnie, mimo tłoku zawodników i sporego kąta, uderzył na bramkę Małeckiego. Piłka wpadła przy samym słupku i Stal prowadziła 1:0.

Kwadrans później swoje kilkuminutowe „show” zaczął Matic Zitko, słoweński obrońca z Grudziądza kopnął w głowę uciekającego skrzydłem Wrońskiego i jeszcze miał do niego pretensje. Zobaczył żółtą kartkę, chociaż to mógł być już kartonik czerwony. Po chwili znów brutalnie zaatakował Wrońskiego, tym razem skacząc do główki z wystawionym łokciem. Jeszcze zderzył się głową z pomocnikiem Stali i padł na mielecką murawę, zaraz obok samego Wrońskiego. Długo nie potrafił się podnieść. Wezwany został ambulans. Gdy jednak tylko, przy pomocy kolegów, stanął na chwilę na murawie zobaczył drugi żółty i w konsekwencji czerwony kartonik. Stadion ostatecznie opuścił w przerwie ambulansem z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Drugą karetką na SOR w Mielcu pojechał Robert Janicki z Olimpii, który doznał bardzo poważnego urazu stopy.

Poirytowani przyjezdni w drugiej połowie zaprezentowali się bardzo korzystnie. Walczyli do upadłego o wyrównanie. Przed mielecką bramkę dotarło kilka ciekawych podań, ale zabrakło strzałów, bo szybko doskakiwali tam defensorzy Stali. Mielczanie wyprowadzili natomiast trzy groźne akcje, w których mogli podwyższyć prowadzenie.– Nie pamiętam, by ta liga była kiedyś tak wyrównana. W tym sezonie nie ma tu słabych drużyn, jest za to wiele bardzo mocnych. Tu każde spotkanie będzie na styku, będzie nerwowo, dlatego tym bardziej cieszę się, że przed własną publicznością znów zdobywamy komplet punktów – mówił po meczu trener Stali Zbigniew Smółka. - Mecz do przyjemnych nie należał. Po czerwonej kartce mogliśmy grać bardziej spokojnie, a było za dużo nerwowości. Dopisujemy jednak trzy oczka i z optymizmem patrzymy w przyszłość – dodawał Krystian Getinger.


źródło: Hej Mielec

Nie masz uprawnień, by pisać komentarz.

Tabela 1. Ligi

# Zespół M Pkt
14 Stomil Olsztyn 34 39
15 Pogoń Siedlce 34 38
16 Górnik Łęczna 34 35
17 Olimpia Grudziądz 34 31
18 Ruch Chorzów 34 27

Olimpię Grudziądz dumnie wspierają:

Sponsorzy:
 
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy: Styropian Plus PSZ  images/bottom-b/partnerzy/sprint-bus.png    
Partnerzy:                

 

Partnerzy:                      
Partnerzy:                      

Partner techniczny:

Partner technologiczny: Studio113.pl                                                                                      

Logowanie