W mediach o Olimpii

Napisał

Wczoraj piłkarze Olimpii Grudziądz po raz pierwszy w historii pojedynków pokonali Górnika Łęczna. Jak ten rezultat skomentowały media?

Lubsport.pl - Z Grudziądza bez zdobyczy punktowej

Zawodnicy Górnika Łęczna nie odnieśli czwartego zwycięstwa z rzędu i w 11. kolejce Nice I ligi przegrali na wyjeździe 0:1 z Olimpią Grudziądz. Trzy punkty gospodarzom zapewnił Mateusz Klichowicz.

Niedzielny mecz mocnym akcentem mogli rozpocząć podopieczni Tomasza Kafarskiego. Już w 5′ Patryk Szysz znalazł się naprzeciwko bramkarza gospodarzy, ale zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Wojciech Małecki. W 17′ pierwszą udaną interwencją popisał się Sergiusz Prusak, broniąc uderzenie Konrada Handzlika. Niespełna 10 minut później Olimpia Grudziądz wykonywała rzut rożny. Wrzutkę w pole karne pewnie wyłapał popularny „Serek”, ale już 180 sekund później z trudem interweniował po strzale Ville Salmikivi. Do końca pierwszej połowy obie ekipy kreowały swoje akcje, lecz żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy sześć minut po jej rozpoczęciu wyszli na prowadzenie. Pewnym strzałem w światło bramki popisał się Mateusz Klichowicz. Łęcznianie szybko próbowali odrobić stratę, ale nie mogli przejść przez defensywę rywali. Ostatni kwadrans zielono-czarni grali w osłabieniu, bowiem Łukasz Tymiński został wyrzucony z boiska za drugą żółta kartkę. W 77′ rywale mogli wykorzystać grę w przewadze, lecz Klichowicz przegrał pojedynek z Prusakiem. Końcówkę meczu w pełni kontrolowali piłkarze Olimpii Grudziądz, którzy ostatecznie ograli ekipę Tomasza Kafarskiego 1:0.

Dziennik Wschodni - Koniec zwycięskiej passy

Górnik uległ na wyjeździe Olimpii Grudziądz 0:1. Dla łęcznian była to pierwsza w historii porażka z tym rywalem.

Oba zespoły do niedzielnego spotkania podchodziły w zupełnie innych nastrojach. Zespół trenera Jacka Paszulewicza w trzech ostatnich meczach zdobył ledwie jeden punkt, remisując w poprzedniej kolejce z Chojniczanką na jej terenie. Z kolei Grzegorz Bonin i spółka udali się do Grudziądza z zamiarem wywalczenia czwartej wygranej z rzędu.

Zielono-czarni od pierwszego gwizdka sędziego starali się stworzyć zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 5 minucie przed szansą stanął Patryk Szysz, ale odważne wyjście z bramki byłego bramkarza Górnika Wojciecha Małeckiego uratowało Olimpię przed utratą gola. W kolejnych fragmentach żaden zespół nie potrafił osiągnąć wyraźnej przewagi. Wprawdzie w 17 minucie Konrad Handzik zdecydował się na strzał z dystansu, ale Sergiusz Prusak nie miał z nim żadnych problemów. Groźnie zrobiło się natomiast dziesięć minut później. Ville Salmikiv oddał dobry strzał, ale Prusak popisał się świetną interwencją i nie pozwolił się pokonać. Równie niebezpiecznie było także w 41 minucie, ale i tym razem bramkarz zielono-czarnych nie dał się zaskoczyć i do przerwy bramki nie padły.

Zespół trenera Paszulewicza bardzo dobrze rozpoczął drugą część meczu. W 51 minucie po wrzutce z bocznej strefy boiska piłka trafiła do Mateusza Klichowicza, a ten bez żadnych problemów umieścił ją w siatce. Trzy minuty później do remisu mógł doprowadzić Grzegorz Bonin, ale będąc w polu karnym rywali strzelił bardzo niecelnie. Górnik starał się atakować, ale Olimpia konsekwentnie rozbijała ataki gości. A w 76 minucie za drugą żółta kartkę boisko musiał opuścić Łuksz Tymiński i sytuacja łęcznian stała się jeszcze trudniejsza.

Grający w osłabieniu zielono-czarni nie potrafili odwrócić losów spotkania i po trzech wygranych z rzędu musieli przełknąć gorycz porażki.

Kurier Lubelski - Olimpia Grudziądz - Górnik Łęczna 1:0

Piłkarze Górnika Łęczna przerwali zwycięską passę i w niedzielny wieczór przegrali w Grudziądzu z tamtejszą Olimpią 0:1. Dla zielono-czarnych była to piąta porażka w sezonie 2017/2018.

Podopieczni Tomasza Kafarskiego mieli za sobą serię trzech kolejnych wygranych i jechali na mecz z Olimpią w świetnych nastrojach. Na przeciwnym biegunie byli grudziądzanie, którzy w ostatnich trzech kolejkach zanotowali jedynie punkcik.

W pierwszej połowie niedzielnego spotkania obie drużyny skupiły się przede wszystkim na tym, by nie stracić gola. Lekką przewagę mieli gospodarze, którzy kilka razy zagrozili bramce strzeżonej przez Sergiusza Prusaka. Golkiper łęcznian był jednak dobrze dysponowany lub biało-zielonym brakowało skuteczności. Przed przerwą bramkarz Górnika miał najwięcej problemów po strzałach Ville Salmikiviego i Huberta Adamczyka. Natomiast zielono-czarni w trakcie pierwszych 45 minut nie stworzyli groźnych sytuacji.

Po zmianie stron miejscowi rozpoczęli grę wysokim pressingiem i starali się zmuszać "Górników" do błędów. Taka taktyka szybko okazała się skuteczna, bowiem już po sześciu minutach gry Olimpia objęła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Klichowicz, który skutecznie wykończył wrzutkę z bocznej strefy boiska. Ten sam zawodnik mógł doprowadzić do podwyższenia rezultatu w 77. minucie, ale wówczas przegrał pojedynek sam na sam z Sergiuszem Prusakiem.

Łęcznianie nie oddali w Grudziądzu ani jednego celnego strzału na bramkę, a ich rywale mieli przewagę w posiadaniu piłki oraz sytuacjach bramkowych. Wygraną gospodarzy można zatem uznać za sprawiedliwy wynik. O korzystny rezultat było zielono-czarnym jeszcze trudniej od 76. minuty, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Łukasz Tymiński i Górnik musiał grać w osłabieniu.

Porażka z Olimpią sprawiła, że drużyna z Łęcznej spadła na dziesiąte miejsce w tabeli i dała się wyprzedzić grudziądzanom w ligowym zestawieniu. Po 11 kolejkach "Górnicy" mają na swoim koncie 14 punktów i tylko trzy oczka przewagi nad będącymi w strefie spadkowej Wigrami Suwałki i Zagłębiem Sosnowiec. W następnej serii spotkań Grzegorz Bonin i spółka zagrają na boisku lidera, którym jest Chojniczanka Chojnice.

źródło: Dziennik Zachodni / Kurier Lubelski / Lubsport.pl