Wigry
-:- Olimpia Grudziądz

W mediach o Olimpii

Napisał

Za nami 15. kolejka pierwszoligowej rywalizacji. Jak mecz Olimpii z Rakowem skomentowały media?

Dziennik Zachodni - Beniaminek straszy na wyjazdach

W sobotnim meczu 15. kolejki Nice 1. Ligi Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Olimpię Grudziądz 2-1. Beniaminek do przerwy przegrywał, ale w drugiej połowie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść po bramkach Adama Czerkasa i Piotra Malinowskiego. Raków wygrał swój piąty wyjazdowy mecz w tym sezonie.

Główny kandydat do awansu Miedź Legnica i beniaminek Raków Częstochowa - oto dwie najlepiej spisujące się na wyjazdach drużyny pierwszej ligi. W sobotę drużyna Marka Papszuna wygrał swój piąty mecz "w delegacji" w tym sezonie, pokonując Olimpię Grudziądz po bardzo dobrej grze w drugiej połowie.

To był mecz na przełamanie - obie drużyny zaliczyły serię trzech kolejnych spotkań bez zwycięstwa. Było widać, że interesuje je przede wszystkim zwycięstwo, bo od pierwszych minut pojedynek w Grudziądzu był otwarty. Już na samym początku prowadzenie Rakowowi mógł dać Adam Czerkas, ale w pojedynku sam na sam górą był bramkarz gospodarzy Wojciech Małecki. Chwilę później ta sytuacja się zemściła, a Rafał Figiel zagrał ręką w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Damian Michalik i dał prowadzenie gospodarzom.

W 16. minucie Olimpia mogła pójść za ciosem, ale Wołodymyr Kowal trafił w słupek. Częstochowianie starali się odgryźć, ale defensywa drużyny Jacka Paszulewicza spisywała się dobrze i nie dopuszczała do większego zagrożenia pod swoją bramką.

Zmieniło się to na początku drugiej połowy, którą Raków rozpoczął piorunująco. W 50. minucie kolejne dobre prostopadłe podanie otrzymał Czerkas. Doświadczony napastnik beniaminka wyciągnął wnioski z początku spotkania i tym razem pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Zdobyta bramka jeszcze bardziej ośmieliła gości, którzy pięć minut później już prowadzili. Pięknym trafieniem popisał się Piotr Malinowski, trafiając do siatki po technicznym lobie.

Raków skutecznie wybronił korzystny rezultat. Nieco zagrożenia obronie beniaminka sprawił rezerwowy Eusebio, ale między słupkami bardzo dobrze spisywał się Mateusz Lis, który zatrzymał dwa groźne strzały gwinejskiego pomocnika.

Drużyna z Częstochowy wygrała już piąty wyjazdowy mecz w tym sezonie i dzięki temu awansowała na wysokie, piąte miejsce w ligowej tabeli.

Katowicki Sport - Świetna druga połowa Rakowa

Piłkarze Rakowa Częstochowa przełamali złą passę i po trzech meczach bez zwycięstwa zdobyli komplet punktów na stadionie Olimpii Grudziądz, pokonując miejscową drużynę 2:1. Zwycięstwo imponuje tym bardziej, że od 11. minuty przegrywali 0:1.

Od pierwszych minut to goście starali narzucić się swoje warunki gry. Już w piątej minucie Adam Czerkas przechytrzył linię obrony Olimpii i stanął oko w oko z bramkarzem rywali, jednak Wojciech Małecki spisał się na miarę oczekiwań i nie dopuścił do straty gola.

Kiedy wydawało się, że gol dla Rakowa to tylko kwestia czasu fatalnie we własnym polu karnym zachował się jeden z defensorów gości, który po strzale Volodymyra Kovala zagrał piłkę ręką. Z wykorzystaniem „jedenastki" problemów nie miał Damian Michalik i to kibice gospodarzy od 11 minuty cieszyli się z prowadzenia swojej drużyny.

Zaledwie chwilę później po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Koval. Dostał piłkę na 16. metrze, jednak trafił w słupek!

W 29 minucie kardynalny błąd zrobił Małecki, który wychodząc do piłki, minął się z nią. Przed swoją szansą stanął Krystian Wójcik, jednak mając dogodną sytuację, strzelił zbyt lekko i bramkarz gospodarzy zdołał się zrehabilitować, wyłapując piłkę.

Pierwsza połowa to lepsza gra piłkarzy z Częstochowy, jednak to podopieczni Jacka Paszulewicza mieli ostatnią szansę w pierwszej części gry. Tomasz Wełna podał prostopadle do Mateusza Klichowicza, jednak strzał tego drugiego został zablokowany i skończyło się jedynie na rzucie rożnym.

Druga połowa zaczęła się od szaleńczych ataków gości, którzy osiągnęli swój cel w 51 minucie. Adam Czerkas dostał fantastyczne prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam pokonał Małeckiego!

Zawodnicy Rakowa nie zwalniali tempa i już cztery minuty później cieszyli się z prowadzenia. Piotr Malinowski popisał się fantastyczną techniką i w sytuacji bramkowej przelobował Wojciecha Małeckiego.

Goście zdawali sobie sprawę, że mają szansę na przełamanie złej passy i zaczęli szanować wynik, oddając inicjatywę zawodnikom Olimpii. Gospodarze mieli swoją okazję bramkową w 63 minucie, kiedy Eusebio oddał bardzo niebezpieczny strzał, jednak Mateusz Lis popisał się fantastyczną interwencją, wybijając piłkę na rzut rożny.

Końcówka meczu to ciągłe ataki gospodarzy. Po raz kolejny ze świetnej strony pokazał się Eusebio i podobnie jak w poprzedniej sytuacji bramkarz rywali wybił piłkę na rzut rożny.

Tym samym piłkarze Rakowa po trzech słabych meczach zdobyli komplet punktów, notując jednocześnie piąte wyjazdowe zwycięstwo. Z kolei trener gospodarzy ma nad czym myśleć, ponieważ jego zespół w pięciu ostatnich meczach zdobył zaledwie cztery punkty i widmo spadku jest coraz bardziej realne.

źródło: OlimpiaGrudziadz.com