18 Ruch Chorzów 19 15

...

Zaległe 3 punkty dla Olimpii!

Napisane przez
Jakub Łukowski oddający zwycięski strzał Jakub Łukowski oddający zwycięski strzał fot. Kamil Zieliński

Olimpia Grudziądz wygrywa ze Zniczem Pruszków 1:0, po golu Jakuba Łukowskiego w końcówce spotkania!

Od początku spotkania to Biało-Zieloni starali się szybko strzelić gola. Bardzo widoczni od pierwszej minuty byli Marcin Kaczmarek oraz Damian Michalik. Olimpia miała wiele dośrodkowań, czy to po stałych fragmentach, czy w trakcie trwania gry, ale nie przynosiło to dobrych skutków. Strzałów z dystansu próbowali Marcin Smoliński, który uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza gości oraz Marcin Kaczmarek próbujący strzału z nożyc. Ten strzał poleciał minimalnie ponad poprzeczkę. Goście stworzyli sobie jedną groźną sytuację i udało im się nawet zdobyć gola, jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Do przerwy pozostało 0:0.

Gdy sędzia odgwizdał rozpoczęcie drugiej połowy, do ataku znów ruszyła Olimpia. Po kilku minutach trwania drugiej części spotkania, trener Jacek Paszulewicz zdecydował się dać szansę Wesllemowi Monteiro, który zmienił Damiana Michalika. Karol Angielski miał w tym meczu mnóstwo okazji, ale brakowało albo celności, albo szczęścia. Również wprowadzony Wesllem sprawiał wiele kłopotów obrońcom oraz bramkarzowi gości. Bardzo groźnie po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka uderzył głową, ale udało się to wybronić Piotrowi Misztalowi, a w następnej akcji po znakomitym dryblingu, z około 17 metrów uderzył w słupek. Szczęście wszystkim zebranym kibicom w 81 minucie dał Jakub Łukowski oddając piękny strzał z dystansu i pokonując bramkarza Znicza, który nawet nie interweniował.  To pierwszy gol Kuby dla Biało-Zielonych! Po strzelonej bramce goście starali się odrobić straty ale bezskutecznie. W końcówce doskonałą okazję miał jeszcze "Anglik", ale tym razem "zaplątał" się o własne nogi. Zawodnicy trenera Paszulewicza utrzymali wynik do końca i trzy punkty pozostały w Grudziądzu!

15 marca 2017, 18:30 - Grudziądz (Stadion Centralny)
Olimpia Grudziądz 1-0 Znicz Pruszków

Bramka: Jakub Łukowski - 81'.

Olimpia Grudziądz: 22. Jakub Wrąbel, 25. Adrian Bielawski (79' Damian Ciechanowski 25), 4. Lukas Klemenz, 24. Matic Žitko, 27. Marcin Woźniak - 99. Damian Michalik (54' Antonio Wesslem 21), 8. Kamil Kurowski, 11. Marcin Smoliński (71' Jakub Łukowski 96), 10. Karol Angielski, 9. Marcin Kaczmarek,  20. Daniel Feruga.

Znicz Pruszków: 12. Piotr Misztal, 4. Andrzej Niewulis (84' Karol Podliński 18), 5. Grzegorz Janiszewski, 6. Damian Jakubik, 7. Maksymilian Banaszewski (67' Mateusz Długołęcki 8), 10. Maciej Machalski (46' Krzyszto Kopciński 22), 13. Patryk Kubicki, 14. Maciej Mysiak, 19. Marcin Rackiewicz, 21. Aleksander Jagiełło, 87. Adrian Paluchowski.

Żółte kartki: Marcin Woźniak, Marcin Kaczmarek, Kamil Kurowski, Lukas Klemenz - Andrzej Niewulis.

Sędziował: Marek Opaliński (Lubin).

Widzów: 1550.