18 Ruch Chorzów 19 15

...

Wieści z obozu rywala - GKS Tychy

Napisane przez
cKolejny ligowy mecz z GKS-em Tyhy już dzisiaj cKolejny ligowy mecz z GKS-em Tyhy już dzisiaj fot. Kamil Zieliński

Jak sytuacja prezentuje się u naszego dzisiejszego rywala - GKS-u Tychy?

Ligowe zmagania

Dla zawodników Jurijego Szatałowa, w tym sezonie głównym celem jest utrzymanie się na zapleczu Ekstraklasy. Mając jedno zaległe spotkanie z Sandecją Nowy Sącz, Tychy zdobyły 20 punktów i obecnie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli (17). Co ciekawe nasi rywale nie zanotowali jeszcze ani jednego zwycięstwa na wyjeździe.  Ogólny bilans wynosi: 5 zwycięstw, tyle samo remisów i 10 porażek. Dotychczas udało im się strzelić 21 goli i 29 stracić.

Ostatnie starcie

Obie drużyny w obecnym sezonie zmierzyły się ze sobą w ramach 5. kolejki Nice 1 Ligi. Na prowadzenie w tym spotkaniu wyszli Biało-Zieloni, a dał nam je Karol Angielski strzelając gola w 27 minucie. Gospodarze doprowadzili do remisu za sprawą Wojciecha Szumilasa w 51 minucie i takim wynik utrzymał się do końca.

Runda rewanżowa

GKS Tychy przed meczem z Biało-Zielonymi rozegrały dwa spotkania w rundzie wiosennej. Najpierw przegrali z Górnikiem Zabrze 0:1, a w następnym tygodniu wygrali z zajmującym ostatnie miejsce MKS-em Kluczbork.

"Obieżyświat" klubowy

Daniel Feruga, który dołączył do Olimpii przed rundą wiosenną, w trakcie swojej kariery grał dla dużej ilości klubów z Nice 1 Ligi. Między innymi zaliczył epizod w GKS-ie Tychy, gdzie zagrał w 63 spotkaniach (jeszcze II liga) i strzelił 20 goli.