Drutex
-:- Olimpia Grudziądz

Kolejne 3 punkty dla Olimpii!

Napisane przez
Karol zdobywa 10 gola w sezonie Karol zdobywa 10 gola w sezonie fot. Kamil Zieliński

Olimpia Grudziądz w dzisiejszym starciu przeciwko GKS-owi Tychy wygrywa 1:0 po golu Karola Angielskiego!

Trener Jacek Paszulewicz w tym spotkaniu zmienił nieco ustawienie. Od początku spotkania zagrali tylko trzej defensorzy (nie licząc Jakuba Wrąbla). Pierwsza połowa to głównie akcje w środku boiska. Żaden z zespołów nie potrafił stworzyć groźniejszej sytuacji, przez co na boisku działo się bardzo mało. Obie drużyny oddały tylko kilka niegroźnych strzałów z dalszej odległości. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0.

Druga odsłona spotkania zaczęła się podobnie jak pierwsza. Dopiero na 20 minut przed końcowym gwizdkiem, Biało-Zieloni postanowili odważniej zaatakować. Przyniosło to duże korzyści, ponieważ po jednej z akcji, Karolowi Angielskiemu udało się strzelić gola, ale sędzia odgwizdał spalonego. Następnie, doskonałą okazję miał wprowadzony na boisko Adam Banasiak (w miejsce Daniela Ferugi), który z około 3 metrów na nie trafił do bramki. Dobre strzały z dalekich odległości oddawali Kamil Kurowski oraz wspomniany Adam Banasiak. W 89 minucie, kiedy drużyna gości była kompletnie zepchnięta do obrony, "Anglikowi" udało się strzelić upragnionego gola po dużym zamieszaniu. Po zdobytym golu Olimpia spokojnie kontrolowała grę i zdobyła kolejne 3 punkty!

18 marca 2017, 17:00 - Grudziądz (Stadion Centralny)
Olimpia Grudziądz 1-0 GKS Tychy

Bramka: Karol Angielski - 89'.

Olimpia Grudziądz: 22. Jakub Wrąbel, 4. Lukas Klemenz, 24. Matic Žitko, 94. Arkadiusz Kasperkiewicz 8. Kamil Kurowski, 11. Marcin Smoliński (52' Jakub Łukowski 96), 10. Karol Angielski, 9. Marcin Kaczmarek,  20. Daniel Feruga (78' Adam Banasiak 6), 99. Damian Michalik, 21. Wesllem Monteiro (69' Jose Furtado 28).

GKS Tychy: 12. Paweł Florek, 5. Maciej Mańka, 6. Radosław Pruchnik, 7. Jakub Kowalski (87' Mateusz Mączyński 28), 8. Łukasz Grzeszczyk, 9. Tomasz Boczek, 10. Jakub Świerczok, 13. Mateusz Grzybek, 20. Seweryn Gancarczyk, 21. Marcin Radzewicz, 24 Eugen Zasavitchi (82' Daniel Mikołajewski 99).

Żółte kartki: Marcin Kaczmarek, Lukas Klemenz Matic Žitko - Tomasz Boczek, Eugen Zasavitchi, Maciej Mańka.

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).

źródło: OlimpiaGrudziadz.com