8 Podbeskidzie Bielsko-Biała 34 53

...

Pewne zwycięstwo w Głogowie!

Napisane przez
Radość drużyny Olimpii Grudziądz po dzisiejszym meczu Radość drużyny Olimpii Grudziądz po dzisiejszym meczu fot. chrobry-glogow.pl

W Głogowie pewnie poknujemy miejscowego Chrobrego.

Ależ skutecznie zagrali dzisiaj piłkarze Olimpii. Już po 10 minutach było 2:0. Najpierw bramkę strzelił Feruga. Po stałym fragmencie gry najlepiej zachował się pomocnik Biało-Zielonych i skierował głową piłkę do siatki. Kilka minut później Feruga "obsłużył" Banasiaka, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Chrobrego. Gospodarz szybko próbowali strzelić bramkę kontaktową. Jednak pewnie w bramce grał Królczyk razem z obrońcami. Przez kolejne minuty obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, ale nie zdołały ich wykończyć. Aktywnie na skrzydłach zagrali Ciechanowski oraz Jasiński. W środku pola świetnie rozdawali piłki Banasiak i Feruga. Co ciekawe najbardziej wysuniętym zawodnikiem Olimpii był Jakub Łukowski. Obie drużyny chciały wykorzystać kontry i strzelić bramkę. Obrona Olimpii nie pozwalała jednak na wiele zawodnikom gospodarzy. Obrona Głogowa podwajała piłkarzy Biało-Zielonych kasując ataki przed własnym polem karnym. Chrobry doszedł do głosu pod koniec pierwszej połowy, jednak pewnie bronił Królczyk lub brakowało precyzji gospodarzom. Pod koniec pierwszej połowy mocny strzał Banasiaka mija bramkę gospodarzy o centymetry. Ostatnie sekundy pierwszej połowy to kolejne próby gospodarzy. Sędzia dolicza 2 minuty. Gospodarze mają rzut wolny przed naszym polem karnym, a piłkę ręką w "boksie" zagrywa Jasiński, który otrzymał żółtą kartkę za to zagranie. Jednak jedenastki nie wykorzystał Wojciechowski, pewnie bronił Królczyk. Do przerwy Biało-Zieloni prowadzili 2:0.

Początek drugiej połowy to ataki Chrobrego. Po kilku minutach Olimpia przejęła inicjatywę i szybkim atakiem chciała zdobyć kolejną bramkę. Dwóch piłkarzy Olimpii było na spalonym. Po chwili z groźną kontrą poszli gospodarze, a strzał minimalnie minął bramkę Królczyka. Kolejne minuty to szybkie ataki Chrobrego. W 51. minucie dwa stałe fragmenty gry o mało nie skończyły się bramką. Po rzucie rożnym najpierw piłkę w ostatniej chwili wybijał Klemenz, a kilkadziesiąt sekund później gospodarze przestrzelili z kilku metrów. Kolejne minuty to przewaga Chrobrego. Pogoda nad stadionem w Głogowie popsuła się i zaczęło mocno padać. Akcje na boisku wyglądały trochę jak gra w tenisa - z lewej do prawej. Po przerwie trener Paszulewicz dokonał jednej zmiany. W 57. minucie w miejsce Jasińskiego wszedł Kaczmarek. W 62. minucie wspaniałą akcją popisali się grudziądzanie. Piłka przeszła szybkimi podaniami z lewej strony na prawe skrzydło do Ciechanowskiego. Ten precyzyjnie dograł do Kaczmarka i prowadziliśmy już 3:0. Po strzeleniu trzeciej bramki piłkarze Olimpii delikatnie zwolnili i do głosu doszli gospodarze. Groźne strzały oraz stuprocentowe akcje nie zostają jednak wykorzystane. Kilka minut później ponownie z prawej strony poszedł Ciechanowski, który podał na jedenasty metr do Kaczmarka. Piłka po strzale i rykoszecie trafiła w poprzeczkę. W 74. minucie w polu karnym faulowany jest Łukowski. Do piłki podszedł Banasiak, jednak nie wykorzystał jedenastki. Był to drugi niewykorzystany karny w tym meczu. W 84. minucie Kaczmarek otrzymał podanie na prawe skrzydło, jednak ubiega go bramkarz gospodarzy na...30 metrze. Była to jedna z wielu interwencji bramkarza Chrobrego poza polem karnym. Minutę później w sytuacji sam na sam znalazł się Sędziak, który w sytuacji sam na sam pokonał Królczyka. Minutę później po błędzie Klemenza ponownie sam na sam wyszli gospodarze, jednak tym razem Królczyk obronił strzał. Końcówka była bardzo nerwowa. Zza pola karnego gospodarze wykonywali rzut wolny. Piłka trafiła jednego z obrońców Olimpii, a następnie faulowany był Królczyk. Gospodarze pobiegli do sędziego reklamując zagranie ręką w polu karnym. Na murawie leżał Królczyk, którym zajmował się sztab medyczny Olimpii.

Wynik do końca nie uległ zmianie i wywieźliśmy z Głogowa cenne 3 punkty.

Bilans Olimpii Grudziądz na wiosnę to 8 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki, co daje drugie miejsce w Nice 1 Lidze. Bilans bramek to 19-7.

Chrobry Głogów 1-3 Olimpia Grudziądz
Damian Sędziak 84 - Daniel Feruga 5, Adam Banasiak 10, Marcin Kaczmarek 61

Chrobry: 27. Anatoli Gospodinow - 42. Seweryn Michalski, 3. Michał Michalec, 19. Mateusz Wieteska, 30. Ariel Wawszczyk - 9. Bartosz Machaj (58, 17. Damian Sędziak), 7. Sebastian Bonecki, 99. Michał Pawlik (75, 10. Marcel Gąsior), 89. Mateusz Machaj, 2. Łukasz Szczepaniak (69, 36. Serhij Napołow) - 11. Paweł Wojciechowski.

Olimpia: 23. Patryk Królczyk - 94. Arkadiusz Kasperkiewicz (71, 11. Marcin Smoliński), 4. Lukas Klemenz, 24. Matic Žitko, 27. Marcin Woźniak - 25. Damian Ciechanowski, 26. Radosław Jasiński (57, 9. Marcin Kaczmarek), 6. Adam Banasiak (85, 14. Dariusz Kłus), 8. Kamil Kurowski, 96. Jakub Łukowski - 20. Daniel Feruga.

żółte kartki: Bonecki - Kurowski, Kasperkiewicz, Jasiński.

sędziował: Wojciech Myć (Lublin).

W 45. minucie Paweł Wojciechowski (Chrobry) nie wykorzystał rzutu karnego (Patryk Królczyk obronił).
W 76. minucie Adam Banasiak (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego (Anatoli Gospodinow obronił).

źródło: OlimpiaGrudziadz.com

Partnerzy: Styropian Plus PSZ

Partnerzy:    Fortuna