GKS Katowice

Wieści z obozu rywala - Chojniczanka Chojnice

Napisane przez
Radość po golu "Smoły" w Chojnicach Radość po golu "Smoły" w Chojnicach fot. Filip Obuchowski

Przedostatni domowy mecz Olimpii w tym sezonie! Czekają nas regionalne derby z Chojniczanką Chojnice.

Walka o drugie miejsce

Zapowiada się niezwykle emocjonujący mecz. Pomiędzy dwiema drużynami istnieje tylko dwupunktowa różnica (Olimpia - 50 i Chojniczanka - 48). Biało-Zieloni zajmują pozycję wicelidera Nice 1 Ligi, natomiast zespół z Chojnic jest 8. Każda strata punktowa może spowodować spadek w tabeli o kilka pozycji. Drużyna prowadzona przez Artura Derbina we wszystkich spotkaniach strzeliła 47 bramek i straciła ich 43. W tym momencie zwycięstwo nad bezpośrednim rywalem może mocno przybliżyć jedną z drużyn do awansu.

Mecz z jesieni

W 14. kolejce Olimpia pojechała na wyjazdowe spotkanie do Chojnic. Tam pomimo strzelenia szybkiego gola w 9. minucie przez Marcina Smolińskiego przegraliśmy 1:3. Bramki dla gospodarzy strzelali Paweł Zawistowski w 38', Tomasz Mikołajczak w 44' oraz Łukasz Kosakiewicz w 80'. Dodatkowo Jakub Biskup nie strzelił z rzutu karnego w 57. minucie. Mamy nadzieję, że dzisiejszy mecz będzie wyglądał całkiem inaczej!

Nowy trener

Na początku maja doszło do zmiany trenerskiej na ławce Chojniczanki. Artur Derbin zastąpił Piotra Gruszkę, który w środku sezonu przejmował zespół od odchodzącego do Korony Kielce Macieja Bartoszka. Pod okiem nowego trenera Chojnice rozegrały dwa spotkania. Wysoko przegrany debiut z Górnikiem Zabrze (1:6) oraz zremisowany na własnym boisku mecz z ostatnim w tabeli MKS-em Kluczbork (1:1). Mecz z Olimpią będzie 3 ligowym spotkaniem dla trenera Artura Derbin.

Grali i tu i tu

Daniel Feruga występował w wielu klubach grających na zapleczu Ekstraklasy. Między innymi u naszego dzisiejszego rywala - Chojniczance. Grał tam w sezonie 2012/13 oraz od wiosny 2015/16. Łącznie zagrał w 42 spotkaniach strzelając przy tym 11 goli. Natomiast w zespole z Chojnic występuje Mariusz Kryszak grający dla Biało-Zielonych w sezonach od 2009/10 do 2012/13. Nasze barwy zakładał w 125 oficjalnych meczach i strzelił 16 goli.

źródło: OlimpiaGrudziadz.com

Partnerzy: Styropian Plus PSZ

Partnerzy:    Fortuna