Poprzednie spotkanie

Tabela Nice 1 Ligi

# Zespół M Pkt
14 Stomil Olsztyn 34 39
15 Pogoń Siedlce 34 38
16 Górnik Łęczna 34 35
17 Olimpia Grudziądz 34 31
18 Ruch Chorzów 34 27

Następne spotkanie

Wiadomości w k2

Wieści z obozu rywala - Wigry Suwałki

Napisał 
Artur Skowronek Artur Skowronek fot. Kamil Zieliński

Przed grudziądzanami spotkanie na własnym stadionie z Wigrami Suwałki. Jak przygotowania i początek nowego sezonu wygląda w zespole sobotnich gości?

Transferowa rewolucja

Wigry Suwałki to już nie ten sam zespół, który oglądaliśmy chociażby w poprzednim sezonie. Dobra forma poszczególnych zawodników spowodowała, że letnie okienko transferowe jest bardzo gorące. Półfinalista Pucharu Polski stracił do tej pory aż 17 (!) piłkarzy, w tym swoje najlepsze ogniwa, m.in. Kamila Adamka, Franka Adu Kwame, Damiana Kądziora, czy Rafała Augustyniaka.

Na liście pozyskanych jest równie wiele nazwisk, jednak o teoretycznie mniejszej sile rażenia. Kadra została odmłodzona, co może świadczyć o chęci walki w klasyfikacji Pro Junior System. W grupie bardziej doświadczonych graczy są Adrian Jurkowski (pozyskany z Sandecji Nowy Sącz), Karol Mackiewicz (Jagiellonia) oraz Mariusz Rybicki (Miedź Legnica).

Artur Skowronek trenerem

Wiele zmieniło się również na ławce szkoleniowej. Dominika Nowaka, który odszedł do legnickiej Miedzi, zastąpił znany w Grudziądzu Artur Skowronek. – Rewolucja była nieunikniona. Wyniki i gra Wigier zostały dobrze zauważone w Polsce, dlatego chłopacy chcą wykorzystać swój czas. Dostali dużo lepsze oferty finansowe - mówi były trener Olimpii na łamach Łączy Nas Piłka. – Muszę przyznać, że Dominik Nowak wysoko zawiesił poprzeczkę. My też chcemy zwyciężać. Na dzień dobry nikt w nas nie wierzy. Mamy swoje ambicje, małe i duże cele. Chcemy je realizować krok po kroku. Jesteśmy młodym zespołem z dziewięcioma młodzieżowcami i na pewno będziemy przez to płacić frycowe - dodaje.

Nieudany początek

I tak jest. Wigry w I rundzie Pucharu Polski odpadły po ciężkim boju z GKS-em Bełchatów 1:2, a losy awansu rozstrzygnęły się w samej końcówce drugiej części gry.

Inauguracja Nice 1 Ligi także nie poszła po myśli suwalczan, którzy ulegli na swoim stadionie GKS-owi Tychy 1:2. Wówczas jedynego gola dla gospodarzy zdobył nowo pozyskany Mariusz Rybicki. Był to mecz z dodatkową historią, bowiem został przerwany w II połowie na niemal 20 minut, z powodu awarii oświetlenia.


źródło: OlimpiaGrudziadz.com

Nie masz uprawnień, by pisać komentarz.

Tabela 1. Ligi

# Zespół M Pkt
14 Stomil Olsztyn 34 39
15 Pogoń Siedlce 34 38
16 Górnik Łęczna 34 35
17 Olimpia Grudziądz 34 31
18 Ruch Chorzów 34 27

Olimpię Grudziądz dumnie wspierają:

Sponsorzy:
 
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy: Styropian Plus PSZ  images/bottom-b/partnerzy/sprint-bus.png    
Partnerzy:                

 

Partnerzy:                      
Partnerzy:                      

Partner techniczny:

Partner technologiczny: Studio113.pl                                                                                      

Logowanie