Poprzednie spotkanie

Nice 1. Liga - Kolejka 19
N, 26. Lis. 2017 16:00
Wigry Suwałki
Wigry
1:0 Olimpia Grudziądz
Olimpia G.

Tabela Nice 1 Ligi

# Zespół M Pkt
13 Pogoń Siedlce 19 24
14 GKS Tychy 19 20
15 Stomil Olsztyn 18 19
16 Olimpia Grudziądz 19 18
17 Górnik Łęczna 19 18
18 Ruch Chorzów 19 15

Następne spotkanie


...

Wiadomości w k2

Wieści z obozu rywala - Wigry Suwałki

Napisał 
Artur Skowronek Artur Skowronek fot. Kamil Zieliński

Przed grudziądzanami spotkanie na własnym stadionie z Wigrami Suwałki. Jak przygotowania i początek nowego sezonu wygląda w zespole sobotnich gości?

Transferowa rewolucja

Wigry Suwałki to już nie ten sam zespół, który oglądaliśmy chociażby w poprzednim sezonie. Dobra forma poszczególnych zawodników spowodowała, że letnie okienko transferowe jest bardzo gorące. Półfinalista Pucharu Polski stracił do tej pory aż 17 (!) piłkarzy, w tym swoje najlepsze ogniwa, m.in. Kamila Adamka, Franka Adu Kwame, Damiana Kądziora, czy Rafała Augustyniaka.

Na liście pozyskanych jest równie wiele nazwisk, jednak o teoretycznie mniejszej sile rażenia. Kadra została odmłodzona, co może świadczyć o chęci walki w klasyfikacji Pro Junior System. W grupie bardziej doświadczonych graczy są Adrian Jurkowski (pozyskany z Sandecji Nowy Sącz), Karol Mackiewicz (Jagiellonia) oraz Mariusz Rybicki (Miedź Legnica).

Artur Skowronek trenerem

Wiele zmieniło się również na ławce szkoleniowej. Dominika Nowaka, który odszedł do legnickiej Miedzi, zastąpił znany w Grudziądzu Artur Skowronek. – Rewolucja była nieunikniona. Wyniki i gra Wigier zostały dobrze zauważone w Polsce, dlatego chłopacy chcą wykorzystać swój czas. Dostali dużo lepsze oferty finansowe - mówi były trener Olimpii na łamach Łączy Nas Piłka. – Muszę przyznać, że Dominik Nowak wysoko zawiesił poprzeczkę. My też chcemy zwyciężać. Na dzień dobry nikt w nas nie wierzy. Mamy swoje ambicje, małe i duże cele. Chcemy je realizować krok po kroku. Jesteśmy młodym zespołem z dziewięcioma młodzieżowcami i na pewno będziemy przez to płacić frycowe - dodaje.

Nieudany początek

I tak jest. Wigry w I rundzie Pucharu Polski odpadły po ciężkim boju z GKS-em Bełchatów 1:2, a losy awansu rozstrzygnęły się w samej końcówce drugiej części gry.

Inauguracja Nice 1 Ligi także nie poszła po myśli suwalczan, którzy ulegli na swoim stadionie GKS-owi Tychy 1:2. Wówczas jedynego gola dla gospodarzy zdobył nowo pozyskany Mariusz Rybicki. Był to mecz z dodatkową historią, bowiem został przerwany w II połowie na niemal 20 minut, z powodu awarii oświetlenia.


źródło: OlimpiaGrudziadz.com

Nie masz uprawnień, by pisać komentarz.

Tabela 1. Ligi

# Zespół M Pkt
13 Pogoń Siedlce 19 24
14 GKS Tychy 19 20
15 Stomil Olsztyn 18 19
16 Olimpia Grudziądz 19 18
17 Górnik Łęczna 19 18
18 Ruch Chorzów 19 15

Olimpię Grudziądz dumnie wspierają:

Sponsorzy:
 
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy: Styropian Plus PSZ      

 

Partnerzy:                      
Partnerzy:    Fortuna                  

Patroni medialni:

Polsat Sport      

Partner techniczny:

Partner technologiczny: Studio113.pl