-:- Olimpia Grudziądz

Bez punktów w "10"

Napisane przez
Olimpia przegrała z Chrobrym Olimpia przegrała z Chrobrym fot. Kamil Zieliński

W 4. kolejce Nice 1 Ligi Biało-Zieloni ulegli Chrobremu Głogów 0:1. Gola na wagę zwycięstwa w 90. minucie zdobył Mateusz Machaj. Od 31. minuty Olimpia musiała grać w dziesięciu po czerwonej kartce dla Mihy Goropevška.

Pierwsza część gry nie należała do najciekawszych - mało sytuacji bramkowych i dużo fauli. Za swoje przewinienia w 31. minucie boisko z czerwoną kartką opuścił Miha Goropevšek i goście w tej części gry raz poważnie zagrozili naszej bramce, kiedy to Danielak złamał akcję do środka i uderzył z około 16. metrów, jednak piłka na nasze szczęście trafiła w poprzeczkę. Zdołaliśmy Chrobremu odpowiedzieć, gdy w 34. minucie Koval z Kaczmarkiem rozegrali dwójkową akcję, którą strzałem z ostrego kąta zakończył Ukrainiec. Piłkę z problemami na rzut rożny odbił wówczas Małecki.

Na drugą połowę nie wyszedł już Ville Salmikivi, a jego miejsce zajął Eusebio. Goście od początku ruszyli do ataków, a jeden z nich uderzeniem z ok. 16 metrów zakończył Szczepanik. Ostatnie 20 minut meczu mocno ożywiło trybuny. Najpierw Szczepanik zgrał w pole karne do Danielaka, a ten z około 11. metrów przestrzelił. Kilka chwil później Biało-Zieloni rozegrali kombinacyjną akcję, którą płaskim strzałem z pola karnego zakończył Klichowicz. Janicki zachował się jak należy i pewnie złapał piłkę. W 79. minucie po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją ręki na boisku pojawił się Nildo! Kibice mieli nadzieję, że on odwróci losy meczu, niestety tak się nie stało. W 90. minucie Mateusz Machaj oddał niesygnalizowane uderzenie z dystansu, które wpadło do siatki Małeckiego.

19 sierpnia 2017, 17:00 - Grudziądz (Stadion Centralny)
Olimpia Grudziądz 0-1 Chrobry Głogów
Mateusz Machaj 90

Olimpia: 1. Wojciech Małecki - 4. Miha Goropevšek, 24. Matic Žitko, 33. Tomasz Wełna, 27. Marcin Woźniak - 7. Damian Michalik, 6. Maciej Wolski, 8. Kamil Kurowski (79, 12. Nildo), 11. Wołodymyr Kowal (63, 14. Mateusz Klichowicz), 9. Marcin Kaczmarek - 26. Ville Salmikivi (46, 17. Eusébio Bancessi).

Chrobry: 12. Sławomir Janicki - 18. Michał Ilków-Gołąb, 42. Seweryn Michalski, 32. Przemysław Stolc, 8. Karol Danielak - 25. Jakub Bach (57, 14. Michał Borecki), 21. Michał Pawlik (57, 77. Serhij Napołow), 16. Robert Mandrysz, 89. Mateusz Machaj, 2. Łukasz Szczepaniak - 19. Przemysław Trytko (68, 26. Konrad Kaczmarek).

żółte kartki: Goropevšek, Eusébio Bancessi, Nildo - Machaj, Michalski, Napołow, Janicki.
czerwona kartka: Miha Goropevšek (31. minuta, Olimpia, za drugą żółtą).

sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

źródło: olimpiagrudziadz.com