-:- Olimpia Grudziądz

Historia spotkań Olimpii z Bytovią

Napisane przez
Historia spotkań Olimpii z Bytovią fot. OlimpiaGrudziadz.com

W najbliższą środę Biało-Zieloni rozegrają siódme w historii spotkanie, w którym jej przeciwnikiem będzie Drutex-Bytovia Bytów.

Pierwszy pojedynek bytowian z Olimpią miał miejsce w rundzie jesiennej ubiegłego sezonu. Podopieczni Dariusza Kubickiego po emocjonującym pojedynku pokonali gości 3:2. W 8. minucie wynik meczu otworzył Bartosz Jaroch, lecz dwadzieścia minut później z rzutu karnego wyrównał Janusz Surdykowski. W 58. minucie Daniel Mąka wyprowadził bytowian na prowadzenie, ale w 73. i 80. minucie Biało-Zieloni zdobyli dwie bramki i po trafieniach Adama Cieślińskiego oraz Arkadiusza Aleksandra zapewnili sobie trzy punkty. Rewanżowe spotkanie było popisem gry Denisa Popovica, który zdobył dwie bramki. Trzecie trafienie padło autorstwem Adama Banasiaka.

W rundzie jesiennej sezonu 2014/15 w 2. kolejce obydwa zespoły spotkały się na stadionie w Grudziądzu (formalnym gospodarzem była drużyna Drutex-Bytovii). Mecz zakończył się remisem 2:2. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Marcin Kaczmarek oraz Fabian Pawela, a dla zespołu z Bytowa Michał Jakóbowski i Janusz Surdykowski. Rewanż to remis 1:1. Co ciekawe trafienie dla bytowian zanotował obecny zawodnik Biało-Zielonych - Mateusz Klichowicz.

W ostatnich rozgrywkach Olimpia uległa u siebie przeciwnikowi 2:3. Grudziądzanie tego dnia dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po bramkach Woźniaka i Warchoła, ale ostatecznie lepsi byli goście. Wiosną, kibice zgromadzeni na stadionie w Bytowie bramek nie zobaczyli.