Poprzednie spotkanie

Tabela Nice 1 Ligi

# Zespół M Pkt
14 Stomil Olsztyn 34 39
15 Pogoń Siedlce 34 38
16 Górnik Łęczna 34 35
17 Olimpia Grudziądz 34 31
18 Ruch Chorzów 34 27

Następne spotkanie

Wiadomości w k2

Wieści z obozu rywala - Ruch Chorzów

Napisał 
Wieści z obozu rywala - Ruch Chorzów fot. Ruch Chorzów

Już jutro zawodnicy Jacka Paszulewicza zmierzą się na swoim obiekcie z Ruchem Chorzów. Co słychać w ekipie rywala?

Kolejny wielki w Grudziądzu

Na stadion przy Piłsudskiego 14 przyjeżdżały już największe polskie marki, takie jak Legia Warszawa, Lech Poznań, Cracovia, Widzew Łódź czy Zagłębie Lubin. Teraz przyszedł czas na "Niebieskich". Ruch Chorzów to 14-krotny mistrz Polski - wprawdzie już w odległych nawet dla tych starszych kibiców czasach, jednak zawsze jest gwarantem większych emocji.

W ostatnich sezonach klub z ul. Cichej przechodzi przez bardzo duże problemy natury organizacyjnej, co w końcu odbiło się również na wynikach samego zespołu. Niemal do początku tego sezonu nie było wiadomo, czy chorzowianie zagrają chociażby na zapleczu Ekstraklasy. Komisja licencyjna ostatecznie przyznała prawo do gry w tej klasie rozgrywkowej i Ruch nie musiał rozpoczynać od zera, czyli 3-4 ligi.

To nie był jednak koniec problemów. Spadkowicz otrzymał bowiem karę w wysokości -5 punktów, a do tego do połowy sierpnia miał zakaz kontraktowania nowych zawodników. W kadrze znalazło się zatem bardzo wielu młodych graczy bez doświadczenia, co przełożyło się na niekorzystne rezultaty. Do tej pory zwyciężyć udało się tylko raz - na swoim stadionie ze Stomilem Olsztyn 3:1.

Chorzowian nie można jednak lekceważyć. Trener Krzysztof Warzycha sukcesywnie wprowadza do gry kolejnych piłkarzy, których w poprzednim miesiącu udało się pozyskać. Na liście są zagraniczne nabytki: Nikolaj Bankov (Bułgaria), Bojan Marković (Bośnia i Hercegowina), Giacomo Mello (Brazylia), Vilim Posinković (Chorwacja) oraz Santiago Villafane (Argentyna). Jednym z ciekawszych polskich nazwisk jest natomiast Mateusz Hołownia, wypożyczony z Legii Warszawa.

Piątkowy rywal Olimpii w poprzednim swoim spotkaniu przegrał na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 3:4, po kosmicznej końcówce. Gospodarze do 90. minuty prowadzili 3:1, jednak zespół Krzysztofa Warzychy potrafił się podnieść i w ciągu kilkudziesięciu sekund wyrównał stan meczu. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Krzysztofa Brede, którzy po błędzie interweniującego golkipera Ruchu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.


źródło: OlimpiaGrudziadz.com

Nie masz uprawnień, by pisać komentarz.

Tabela 1. Ligi

# Zespół M Pkt
14 Stomil Olsztyn 34 39
15 Pogoń Siedlce 34 38
16 Górnik Łęczna 34 35
17 Olimpia Grudziądz 34 31
18 Ruch Chorzów 34 27

Olimpię Grudziądz dumnie wspierają:

Sponsorzy:
 
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy: Styropian Plus PSZ  images/bottom-b/partnerzy/sprint-bus.png    
Partnerzy:                

 

Partnerzy:                      
Partnerzy:                      

Partner techniczny:

Partner technologiczny: Studio113.pl                                                                                      

Logowanie