Poprzednie spotkanie

Następne spotkanie

Wiadomości w k2

Wieści z obozu rywala - GKS Katowice

Napisał 
Lukas Klemenz Lukas Klemenz fot. Kamil Zieliński

W sobotni wieczór zawodnicy Olimpii zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Co słychać w klubie z ul. Bukowej?

Zmiany na szczycie

W ostatnich dniach najważniejszymi wiadomościami są decyzje podejmowane na samej górze. Po dymisji Wojciecha Cygana, nowym prezesem klubu został wczoraj Marcin Janicki, a stanowisko dyrektora sportowego powierzono Tadeuszowi Bartnikowi.

Punkty w kratkę

GKS Katowice ponownie uważany jest jako jeden z kandydatów do awansu, jednak w pierwszej części sezonu rezultaty osiągane przez podopiecznych Piotra Mandrysza są mocno poniżej oczekiwań. Ekipa z województwa śląskiego punktuje bardzo nieregularnie, czego efektem jest 13. miejsce w tabeli, sąsiadując bezpośrednio z Olimpią. Piłkarze z ul. Bukowej tracą też dość dużą liczbę goli - czyste konto zachowali jedynie na swoim obiekcie z Chojniczanką.

W ostatnim czasie drużyna z południa Polski dwukrotnie mierzyła się w regionalnych derbach i w obu przypadkach schodziła z boiska pokonana: najpierw w starciu z Ruchem Chorzów (1:2), a kilka dni temu z GKS-em Tychy (0:1). Wcześniej była jednak seria spotkań bez porażki - z Chrobrym Głogów (2:2), Drutex-Bytovią Bytów (2:1), Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1) i Stomilem Olsztyn (3:1).

Sporo transferów

W letnim okienku transferowym - po braku awansu do Ekstraklasy - zaszło sporo zmian kadrowych. Tymczasowego szkoleniowca Janusza Jojko zastąpił Piotr Mandrysz, a w samej drużynie nastąpiło blisko 15 roszad. Kontrakt z GKS-em podpisał m.in. Lukas Klemenz, który w poprzednich rozgrywkach reprezentował barwy Olimpii. Z ciekawszych nazwisk to m.in. Adrian Błąd (Arka Gdynia), Wojciech Kędziora (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Tomasz Midzierski (Miedź Legnica), Dalibor Pleva (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) i Dawid Plizga (Górnik Zabrze). Po stronie ubytków pojawił się m.in. inny z ex-grudziądzan - Dawid Abramowicz.

Brak strzelca

Sobotni rywal nie ma wyraźnego lidera na liście strzelców. W tym momencie po trzy trafienia mają Wojciech Kędziora oraz Andreja Prokić, a łączny dorobek bramkowy rozkłada się na aż czternastu graczy!


źródło: OlimpiaGrudziadz.com

Nie masz uprawnień, by pisać komentarz.

Tabela 1. Ligi

# Zespół M Pkt
14 Stomil Olsztyn 34 39
15 Pogoń Siedlce 34 38
16 Górnik Łęczna 34 35
17 Olimpia Grudziądz 34 31
18 Ruch Chorzów 34 27

Olimpię Grudziądz dumnie wspierają:

Sponsorzy:
 
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy: Styropian Plus PSZ  images/bottom-b/partnerzy/sprint-bus.png    
Partnerzy:                

 

Partnerzy:                      
Partnerzy:                      

Partner techniczny:

Partner technologiczny: Studio113.pl                                                                                      

Logowanie