Poprzednie spotkanie

Następne spotkanie

Wiadomości w k2

Wieści z obozu rywala - Odra Opole

Napisał 
Wieści z obozu rywala - Odra Opole fot. Mirosław Szozda

Jutro zawodnicy grudziądzkiej Olimpii podejmą na swoim obiekcie Odrę Opole. Jak wygląda sytuacja w ekipie beniaminka rozgrywek Nice 1 Ligi?

Awans w cuglach

Odra w minionym sezonie bardzo szybko zapewniła sobie awans z II ligi. Świetna postawa zaowocowała miejscem na podium jeszcze w pierwszej połowie maja, a ostatecznie rozgrywki klub z Opola zakończył z dorobkiem 71 punktów.

Spokojne lato

Włodarze w związku z awansem na wyższy szczebel nie wykonywali nadmiernej ilości ruchów kadrowych. Podczas okienka transferowego podpisano około dziesięć nowych kontraktów, a najgłośniejszym wydarzeniem było sprowadzenie Japończyka Daisuke Matsui, który jednak nie stanowi o sile beniaminka. Przypomnijmy, że 36-letni piłkarz jest byłym reprezentantem swojego kraju, w przeszłości grającym m.in. w lidze francuskiej, rosyjskiej i polskiej w barwach Lechii Gdańsk. Przez ostatnie cztery lata grał natomiast w rodzimym Jubilo Iwata.

Groźny beniaminek

Podopieczni Mirosława Smyły w rundzie jesiennej imponują. Po wysokiej porażce w Pucharze Polski ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (0:5), do jego graczy nie można mieć zastrzeżeń. Po 16. kolejkach mają bowiem 27 punktów, co daje trzecią pozycję ze stratą zaledwie dwóch oczek do prowadzącej Miedzi Legnica. Zauważalna jest natomiast spora dysproporcja w formie w spotkaniach u siebie i na wyjazdach. Na swoim stadionie Odra zwyciężyła już 7 razy, z kolei na obcym terenie udało się to do tej pory tylko raz. – Wiemy, jak kończyły się poprzednie wyjazdy. Zawsze czegoś brakowało, chcemy teraz to przełamać. Zespół ma tego świadomość, chyba każdy czyta, ogląda różnego rodzaju media. Opinie są wyrobione. Mówi się, że na wyjazdach jesteśmy słabsi. To powinno zadziałać na nas motywacyjnie, pobudzić nasze nerwy. Trzeba to przekuć na sukces – mówi trener Mirosław Smyła.

6 goli Wodeckiego

Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu z południowo-zachodniej Polski jest Marcin Wodecki, który z sześcioma trafieniami prowadził nawet przez jakiś czas w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.


źródło: OlimpiaGrudziadz.com / Odra Opole

Nie masz uprawnień, by pisać komentarz.

Tabela 1. Ligi

# Zespół M Pkt
14 Stomil Olsztyn 34 39
15 Pogoń Siedlce 34 38
16 Górnik Łęczna 34 35
17 Olimpia Grudziądz 34 31
18 Ruch Chorzów 34 27

Olimpię Grudziądz dumnie wspierają:

Sponsorzy:
 
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy: Styropian Plus PSZ  images/bottom-b/partnerzy/sprint-bus.png    
Partnerzy:                

 

Partnerzy:                      
Partnerzy:                      

Partner techniczny:

Partner technologiczny: Studio113.pl                                                                                      

Logowanie