Nildo odchodzi z Olimpii!

Napisał
Nildo Nildo fot. Kamil Zieliński

Po blisko dwóch latach kończy się przygoda Nildo z Olimpią Grudziądz. Brazylijski napastnik rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Przypomnijmy, że zawodnik ten został sprowadzony w styczniu 2016 roku, w przerwie zimowej pamiętnego dla nas sezonu 2015/16, gdy Olimpia walczyła o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Po ciężkich przygotowaniach, przedstawiciel kraju kawy już w swoim pierwszym występie zdobył gola dającego remis ze Stomilem Olsztyn. Skuteczność utrzymywała się do końca sezonu - Nildo strzelał w meczach z Chojniczanką Chojnice, Zawiszą Bydgoszcz, Wisłą Płock, Zagłębiem Sosnowiec, MKS-em Kluczbork, Pogonią Siedlce oraz Sandecją Nowy Sącz. Kluczowy był zwłaszcza ten ostatni pojedynek, przesądzający o zapewnieniu sobie miejsca w I lidze. Olimpia przegrywała na swoim obiekcie po 45. minutach 0:2, jednak dwa trafienia Nildo oraz jedno Matica Žitko pozwoliło wygrać 3:2. Nildo Franca Junior zakończył sezon 2015/16 z dziewięcioma golami w czternastu występach.

Kolejne rozgrywki niestety już udane nie były. W 4. kolejce przeciwko Stali Mielec doznał fatalnej kontuzji - otwartego złamania dwóch kości lewego przedramienia, co wykluczyło go z gry na wiele miesięcy. Na boisko powrócił w sierpniu tego roku w meczu z Chrobrym Głogów, ale uzyskanie odpowiedniej formy utrudniały pojawiające się w międzyczasie drobniejsze urazy. Nildo w rundzie jesiennej zaliczył 8 spotkań na poziomie Nice 1 Ligi.

Transfer Brazylijczyka w 2016 roku - przy udziale ówczesnego dyrektora sportowego Łukasza Masłowskiego - z całą pewnością był strzałem w dziesiątkę. Dziękujemy zwłaszcza za fenomenalną formę i 9 goli w sezonie 2015/16!