18 Ruch Chorzów 34 27

Małecki z największą liczbą minut

Napisał
Wojciech Małecki Wojciech Małecki fot. Kamil Zieliński

W rundzie jesiennej Nice 1 Ligi najwięcej minut na swoim koncie z zawodników Olimpii zapisał Wojciech Małecki.

Bramkarz Biało - Zielonych zagrał we wszystkich 19. kolejkach, co przełożyło się na komplet - 1710 minut spędzonych na boisku. Drugi w klasyfikacji znalazł się pomocnik Damian Michalik, który również miał okazję rywalizować w każdym meczu piłkarskiej jesieni, jednak zanotował 9 minut mniej od Małeckiego, bowiem jeszcze w sierpniu opuścił plac gry w 81. minucie pojedynku z Wigrami Suwałki.

Trzeci wynik tego zestawienia ma obrońca Tomasz Wełna. 26-letni zawodnik wybiegł na boisko 17-krotnie, omijając jedynie starcia z Wigrami Suwałki w Grudziądzu oraz z Pogonią w Siedlcach.

1037 minut - Damian Ciechanowski

925 minut - Marcin Kaczmarek

819 minut - Michael Olczyk

783 minuty - Maciej Wolski

768 minut - Ville Salmikivi

710 minut - Konrad Handzlik

650 minut - Daniel Feruga

646 minut - Volodymyr Koval

545 minut - Eusébio Bancessi

535 minut - Hubert Adamczyk

330 minut - Adrian Klimczak

328 minut - Kamil Kurowski

322 minuty - Robert Janicki

201 minut - Nildo

179 minut - Adrian Bielawski

90 minut - Sebastian Chruściel

33 minuty - Krystian Popiela

6 minut - Marcin Poręba

Łącznie trener Jacek Paszulewicz wystawił do gry w trakcie całej rundy jesiennej 25 zawodników, co jest najwyższą liczbą w lidze - wspólnie z GKS-em Katowice, Ruchem Chorzów i Pogonią Siedlce.

Liczba zawodników w barwach klubów:

25 zawodników - GKS KATOWICE, OLIMPIA GRUDZIĄDZ, POGOŃ SIEDLCE, RUCH CHORZÓW
24 zawodników - Stal Mielec, Wigry Suwałki
23 zawodników - Raków Częstochowa, Stomil Olsztyn
22 zawodników - Bytovia Bytów, GKS Tychy, Odra Opole
21 zawodników - Chojniczanka Chojnice, Chrobry Głogów, Górnik Łęczna, Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała