Poprzednie spotkanie

Tabela 2. Ligi

# Zespół M Pkt
1 Radomiak Radom 33 59
2 Olimpia Grudziądz 34 59
3 GKS Bełchatów 33 57
4 Elana Toruń 33 56
5 Widzew Łódź 34 55
6 Pogoń Siedlce 33 48
7 Stal Stalowa Wola 33 48

Następne spotkanie

Wiadomości w k2

Brylewski: Nie odczuwałem stresu

Napisane przez  Redakcja
Mikołaj Brylewski podczas serii rzutów karnych Mikołaj Brylewski podczas serii rzutów karnych fot. Kamil Zieliński / olimpiagrudziadz.com

W meczu z Zagłębiem Sosnowiec zaliczył swój debiut w drużynie Olimpii. I to nie byle jaki, bo spotkanie zakończyło się serią rzutów karnych. Mikołaj Brylewski, bo o nim mowa opowiedział nam o swoim debiucie w Olimpii, swoich planach na przyszłość i o naszym najbliższym rywalu Stali Stalowa Wola, w której spędził ostatni sezon.

W meczu Pucharu Polski z Zagłębiem Sosnowiec dostałeś szansę na grę od pierwszej minuty. Był to twój debiut w barwach Olimpii. Jak oceniasz swój występ?

Cieszę się, że mogłem zagrać, ciężko na to pracowałem, odkąd tu jestem i jestem zadowolony, że wreszcie dostałem szansę. Najważniejsze jest to, że awansowaliśmy. Myślę, że był to emocjonujący mecz dla kibiców i mógł się podobać. Dlatego ta wygrana cieszy podwójnie.

Spotkanie to zakończyło się serią rzutów karnych. Czy czułeś dużą presję w tej części spotkania? Bo w końcu to tylko Ty stałeś na drodze Zagłębia do zwycięstwa.

Może nie odczuwałem stresu, chyba że delikatnie w szatni przed meczem, ale w momencie, kiedy wyszliśmy na boisko, to mecz był tak emocjonujący, że nie było czasu myśleć. Szczególnie w dogrywce, kiedy Zagłębie stale było pod naszą bramką. Nie mogłem pozwolić sobie na chwilę rozkojarzenia i myślenie o tym, co będzie, liczył się tylko dany moment. Jeżeli chodzi o rzuty karne, to miałem przeczucie, że się nam uda. Ostatnio mieliśmy trochę pecha przy karnych, czy to z Ruchem Chorzów, czy wcześniej z Radomiakiem. Dlatego myślałem, że tym razem karta się odwróci i szczęście się do nas uśmiechnie tym razem.

W Olimpii byłeś już w sezonie 2014/2015. Kolejne trzy sezony spędziłeś w innych klubach. Co skłoniło Cię do powrotu do Grudziądza?

Z okresu, który spędziłem w Grudziądzu miałem bardzo dobre wspomnienia. Co prawda byłem tutaj wtedy w innej roli, bo byłem jeszcze młodym chłopakiem i byłem brany bardziej pod uwagę do gry w juniorach. Są to także moje rodzinne strony, bo pochodzę z Chełmna, ale przede wszystkim zadecydował dla mnie awans sportowy. Zanim trafiłem do Olimpii, byłem w Stali Stalowa Wola. Wiedziałem, jakie Olimpia ma założenia i jak wygląda klub organizacyjnie. Stąd moje przekonanie, że będzie to dla mnie awans sportowy.

Jesteś wychowankiem UKS Chełmno. Przez jakiś czas byłeś w Legii Warszawa, Pogoni Szczecin i w Stalowej Woli. Jak uważasz, w której z tych drużyn najwięcej się nauczyłeś i z której wyniosłeś najwięcej doświadczenia.

Na każdym etapie zawodnik uczy się czegoś innego i myślę, że każdy z tych etapów wiele mnie nauczył. W Legii uczyłem się podstaw, takiego „abecadła” bramkarskiego. Do Warszawy wyjechałem, mając 13 lat i tak naprawdę nie miałem doświadczenia w treningach bramkarskich. Dopiero tam zaczęła się moja przygoda bardziej profesjonalna. W Szczecinie były to próby wejścia w seniorską piłkę, pierwsze treningi z pierwszą drużyną. Potem była Stal Stalowa Wola, gdzie chodziło o ogranie się. Był to mój pierwszy sezon w seniorskiej piłce. Myślę, że pobyt tam nauczył mnie może nie samej techniki, ale bardziej chodziło o ogranie się i postawienie pierwszych kroków w dorosłej piłce.

Występowałeś w młodzieżowej reprezentacji U-15 (mecz Polska-Walia 0-2). Jak wspominasz to doświadczenie?

Zdarzył mi się debiut w młodzieżowej reprezentacji U-15 i różne powołania na konsultacje. Było to na pewno spełnienie moich marzeń, chociaż nie ukrywam, pewnie jak każdy zawodnik mam marzenie gry z orłem na piersi w seniorskiej reprezentacji. Moment powołania był dla mnie bardzo wzruszającym przeżyciem, bo jako młody chłopak nawet nie myślałem o tym, że kiedyś mogę zagrać z orłem na piersi, a jednak udało się i był to na pewno zastrzyk motywacji, żeby dalej pracować i rozwijać się piłkarsko.

Jesteś jeszcze młodym zawodnikiem i pewnie jeszcze długa droga przed Tobą, ale czy masz jakieś piłkarskie cele i marzenia?

Chciałabym kiedyś spróbować gry w najmocniejszych ligach na świecie, ale wiadomo, na to trzeba ciężko pracować. Staram się te cele stawiać na poszczególne etapy rozwoju. Najważniejszy jest dany moment i na tym się skupiam, żeby jak najlepiej go wykorzystać. Chcę stawiać kroki do przodu pomalutku, ale jednak stawiać je i piąć się w górę. Nie chcę bardzo wybiegać w przyszłość i patrzeć tak daleko, żeby nie potknąć się o to, co pod nogami jest teraz.

Co lubisz robić w wolnym czasie? Czy masz jakieś pasje poza piłką?

Interesuje mnie zdrowy styl życia. Studiowałem dietetykę w ubiegłym roku, niestety musiałem przerwać naukę z racji przeprowadzki do Grudziądza. Dietetyka jest na pewno w sferze moich zainteresowań i nie ukrywam, że chciałbym się rozwijać w tym kierunku w przeszłości.

Ubiegły sezon spędziłeś w Stalowej Woli, w drużynie, z którą przyjdzie się Wam zmierzyć w najbliższym spotkaniu 12. kolejki. Jak oceniasz tę drużynę? Myślisz, że będziesz mógł podpowiedzieć kolegom z drużyny coś na temat Stali?

W Stalowej Woli zbyt wiele się nie zmieniło, odkąd ja tam byłem. Drużyna została trochę wzmocniona, ale większość zawodników została, których dobrze znam z boiska. Na pewno będę mógł podpowiedzieć trochę kolegom z drużyny. Jeżeli chodzi o zmiany, jakie dokonały się w Stali, to były  one w sztabie szkoleniowym i zmienił się cały zarząd. Drużyna w większości jest taka sama, jak ja tam byłem.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Dziękuję.


Źródło: olimpiagrudziadz.com

 

Nie masz uprawnień, by pisać komentarz.

Tabela 2. Ligi

# Zespół M Pkt
1 Radomiak Radom 33 59
2 Olimpia Grudziądz 34 59
3 GKS Bełchatów 33 57
4 Elana Toruń 33 56
5 Widzew Łódź 34 55
6 Pogoń Siedlce 33 48
7 Stal Stalowa Wola 33 48

Olimpię Grudziądz dumnie wspierają:

Sponsorzy:
 
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy: Styropian Plus PSZ  images/bottom-b/partnerzy/sprint-bus.png    
Partnerzy:                

 

Partnerzy:                      
Partnerzy:                      

Partner techniczny:

                                                                                         

Logowanie