-:- Resovia
Resovia

2. liga: Podsumowanie 12. kolejki

Napisane przez  Redakcja

Po 12. kolejce nie uległ zmianie skład podium II ligi. Natomiast Olimpia spadła z drugiego miejsca na trzecie. Na pierwszych dwóch miejscach tabeli znajdują się Widzew i Elana Toruń. Łodzianie i torunianie odnieśli zwycięstwa, zaś nasza drużyna dość niespodziewanie przegrała.

Widzew podejmował na własnym terenie Siarkę Tarnobrzeg. Łodzianie pewnie wygrali pokonując drużynę z Tarnobrzega 4-0 i tym zwycięstwem umocnili swoją pozycję lidera II ligi.

Najciekawsze spotkanie 12. kolejki zostało rozegrane w Toruniu. Tamtejsza Elana podejmowała Radomiaka Radom. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Dopiero po przerwie kibice mogli oglądać bramki. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Po kwadransie Radomiak wyrównał wynik spotkania. Rzut karny na bramkę zamienił Leandro. Chwilę później torunianie podwyższyli wynik na 2-1, który utrzymał się do końca spotkania.

Kolejne spotkanie zostało rozegrane w Rybniku. ROW podejmował Ruch Chorzów. W pojedynku drużyn z Górnego Śląska lepsza okazała się ta z Rybnika. Tym samym gospodarze przedłużyli passę bez przegranej i od 7 spotkań pozostają niepokonani.

GKS Bełchatów rozgrywał spotkanie na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Przez cały mecz utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w doliczonym czasie gry, bramkę dla Bełchatowa zdobył Damian Michalski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 dla GKS-u.

Olimpia Elbląg rozegrała swój pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Adama Noconia. Elblążanie przez większość spotkania prowadzili z drużyną z Pruszkowa, ale ostatecznie Znicz zdołał wyrównać i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Resovia podejmowała na własnym stadionie Skrę Częstochowa. Mecz zakończył się wynikiem 2-2. Był to czwarty z rzędu bez porażki drużyny z Częstochowy.

Pogoń Siedlce doznała czwartej z rzędu porażki. Przegrali w Stargardzie z Błękitnymi 3-0. Od 47. minuty siedlczanie grali w osłabieniu, po usunięciu z boiska Tomasza Margola.

Górnik Łęczna w niedzielę zmierzył się na własnym stadionie z Rozwojem Katowice. Mecz zakończył się wynikiem 2-2, a obie drużyny kończyły to spotkanie w dziesiątkę. Samobójczego gola na wagę remisu dla drużyny ze Śląska zdobył Tomasz Midzierski.