-:- Siarka Tarnobrzeg
Siarka

2. liga: Podsumowanie 14. kolejki

Napisane przez  Redakcja

14. kolejka II ligi nie przyniosła zmian w czubie tabeli. Na czele stawki pozostaje Widzew z dorobkiem 33 punktów. Olimpia zajmuje czwarte miejsce i podobnie jak trzeci PGE GKS Bełchatów ma na swoim koncie 24 punkty.

Olimpia Grudziądz zremisowała swoje sobotnie spotkanie z ROW-em Rybnik 1-1. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy drużyny gospodarzy. W 23 minucie spotkania, bramkę po strzale głową zdobył Michał Bojdys. Przed końcem pierwszej połowy nasza drużyna zdołała wyrównać wynik spotkania. Po faulu w polu karnym na Konradzie Handzliku, sędzia podyktował rzut karny dla Biało – Zielonych, który na bramkę zamienił Aghvan Papikyan.

W Boguchwale Stal Stalowa Wola pokonała Rozwój Katowice aż 4-0. Kolejne sobotnie spotkanie odbyło się w Rzeszowie. Resovia podejmowała na własnym stadionie PGE GKS Bełchatów. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W Siedlcach Pogoń pokonała Siarkę Tarnobrzeg 2-1. Dzięki temu drużyna gospodarzy wydostała się ze strefy spadkowej. Natomiast tarnobrzeżanie powoli przestają się liczyć w grze o awans, ponieważ w ostatnich siedmiu kolejkach zdołali zebrać tylko 2 punkty.

Kolejne sobotnie spotkanie rozegrano w Łęcznej. Górnik zremisował ze Zniczem 2-2. Bliżej zwycięstwa była drużyna gości, bo to oni dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Jednak drużyna z Łęcznej się nie podawała i zdołała wywalczyć remis.

Ostatnie sobotnie spotkanie odbyło się w Łodzi. Widzew podejmował na własnym stadionie Skrę Częstochowa. Drużyna z Łodzi zanotowała czwarte z rzędu zwycięstwo i umocniła swoją pozycję lidera II ligi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 dla Widzewa.

W niedzielę odbyło się jedno spotkanie i zostało rozegrane w Wejherowie. Gryf niespodziewanie przegrał z Olimpią Elbląg 0-2.

Mecz Elany Ruchem Chorzów odbędzie się 24 października, a Błękitnych Stargard Radomiakiem Radom 31 października.