Poprzednie spotkanie

Tabela 2. Ligi

# Zespół M Pkt
3 Elana Toruń 21 36
4 GKS Bełchatów 21 34
5 Górnik Łęczna 21 34
6 Olimpia Grudziądz 21 31
7 Stal Stalowa Wola 21 31
8 Resovia 20 29
9 Skra Częstochowa 21 28

Następne spotkanie

II liga - Kolejka 22
So, 02. Mar. 2019 15:30
Skra Częstochowa
Skra
-:- Olimpia Grudziądz
Olimpia G.

Wiadomości w k2

Nasz rywal: Siarka Tarnobrzeg

Napisane przez  Redakcja
Nasz rywal: Siarka Tarnobrzeg Żaneta Domachowska/olimpiagrudziadz.com

Już w najbliższą sobotę odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie rozgrywek II ligi rozgrywane w Grudziądzu. Naszym przeciwnikiem będzie zespół Siarki Tarnobrzeg. Przyjrzyjmy się sylwetce naszego najbliższego rywala.

Zespół Siarki w zeszłym sezonie występował w rozgrywkach drugiej ligi. Zajął w tabeli siódme miejsce, zdobywając 47 punktów, ze stratą zaledwie dziesięciu punktów do miejsca barażowego. Najlepszym strzelcem zespołu był Krzysztof Ropski (8 bramek), który w dalszym ciągu jest zawodnikiem klubu z Tarnobrzega.

Jak dotąd, nasz zespół grał przeciwko Siarce w spotkaniu ligowym jeden raz. Była to trzecia kolejka obecnie trwających rozgrywek. Olimpia przegrał na wyjeździe 0:1, a do siatki trafił Radulj.

Trenerem Siarki jest Włodzimierz Gąsior, który pełni tę funkcję od kwietnia 2015 roku. 70-letni szkoleniowiec w swojej karierze zawodniczej wystąpił siedmiokrotnie w reprezentacji Polski. Przez większość sezonów występował w Stali Mielec, z którą sięgał po Mistrzostwa Polski.  Jako trener prowadził m. in. Stal Mielec, Hetman Zamość czy Koronę Kielce.

Po 19. kolejkach rozgrywek drugiej ligi Siarka nie prezentuje się najlepiej, chociaż rozpoczęła sezon w świetnym stylu. Po ośmiu spotkaniach, mieli na koncie aż 17 punktów i plasowali się w ścisłej czołówce. Od tego czasu Siarka nie zdołała wygrać spotkania. Ostatni raz po trzy punkty sięgnęła 25 sierpnia, pokonując Stal Stalowa Wola 3:0. Obecnie z 18 punktami znajdują się w strefie spadkowej. Najlepszym strzelcem klubu z Tarnobrzega jest wspomniany już Radulj, z pięcioma bramkami.

W ostatnio rozgrywanej, 19. kolejce II ligi Siarka przegrała na własnym boisku 0:1 z GKS-em Bełchatów. Największą bolączką naszego dzisiejszego rywala jest mała ilość zdobytych bramek. Jak dotąd zdobyli ich zaledwie czternaście. W całej lidze mniej ma tylko drużyna Olimpii Elbląg (13).


Źródło: olimpiagrudziadz.com 

 

 

 

Nie masz uprawnień, by pisać komentarz.

Tabela 2. Ligi

# Zespół M Pkt
3 Elana Toruń 21 36
4 GKS Bełchatów 21 34
5 Górnik Łęczna 21 34
6 Olimpia Grudziądz 21 31
7 Stal Stalowa Wola 21 31
8 Resovia 20 29
9 Skra Częstochowa 21 28

Olimpię Grudziądz dumnie wspierają:

Sponsorzy:
 
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy: Styropian Plus PSZ  images/bottom-b/partnerzy/sprint-bus.png    
Partnerzy:                

 

Partnerzy:                      
Partnerzy:                      

Partner techniczny:

Partner technologiczny: Studio113.pl                                                                                      

Logowanie