Poprzednie spotkanie

II liga - Kolejka 34
Śr, 08. Maj. 2019 19:10
Widzew Łódź
Widzew Ł.
1:2 Olimpia Grudziądz
Olimpia G.

Tabela 2. Ligi

# Zespół M Pkt
1 Radomiak Radom 33 59
2 Olimpia Grudziądz 34 59
3 GKS Bełchatów 33 57
4 Elana Toruń 33 56
5 Widzew Łódź 34 55
6 Pogoń Siedlce 33 48
7 Stal Stalowa Wola 33 48

Następne spotkanie

Wiadomości w k2

Nasz rywal: Ruch Chorzów

Napisane przez  Redakcja

W najbliższą niedzielę Olimpia Grudziądz zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Przyjrzyjmy się sylwetce naszego najbliższego przeciwnika.

Zespół Ruchu w zeszłym sezonie spadł z rozgrywek I ligi. Klub z Chorzowa zajął w tabeli ostatnie miejsce, zdobywając zaledwie 27. punktów. Najlepszymi strzelcami byli Mateusz Majewski i Mello,którzy zdobyli po cztery bramki. Dla „Niebieskich” była to druga relegacja z rzędu, gdyż w rozgrywkach 2016/17 występowali w Lotto Ekstraklasie.

W rundzie jesiennej spotkanie pomiędzy naszymi drużynami przy Piłsudskiego 14 zakończyło się bezbramkowym remisem.

Obecnie, trenerem naszego przeciwnika jest Marek Wleciałowski, który objął zespół w listopadzie 2018 roku. Zastąpił on na tym stanowisku Dariusza Fornalaka.

Po rundzie jesiennej Ruch nie prezentuje się najlepiej. Obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Jak dotąd, najlepszym strzelcem Ruchu był Artur Balicki. Był, ponieważ zaraz przed startem rundy, opuścił drużynę z Chorzowa i związał się z ekstraklasową Wisłą Kraków.

Zimą, zespół wzmocnili:   Konrad Budek (O - Znicz Pruszków), Adrian Dąbrowski (P - junior), Mateusz Duchowski (P - Warta Gorzów Wielkopolski), Mariusz Idzik (N - Miedź II Legnica), Daniel Iwanek (N - junior), Mateusz Lechowicz (O - Chemik Kędzierzyn-Koźle), Michał Mokrzycki (P - Wisła Sandomierz), Tomasz Nowak(B - junior), Jakub Rudek (P - junior), Dawid Smug (B - Atlantas Kłajpeda), Łukasz Wiech (O - powrót po kontuzji), Lucjan Zieliński (P - Miedź II Legnica), Szymon Gniełka (junior), Tomasz Hołoś (junior)

Z Ruchem, zimą pożegnali się: Artur Balicki (N - Wisła Kraków), Jakub Bielecki (B - Ruch Radzionków), Mateusz Bogusz (P - Leeds United FC (rezerwy)), Łukasz Jaworek (O - Soła Oświęcim), Gracjan Komarnicki (O - KS Stilon Gorzów Wielkopolski), Jakub Kowalski (P - Górnik Łęczna), Mateusz Majewski (N - Motor Lublin), Bartosz Nowakowski (N - Soła Oświęcim), Maciej Urbańczyk (P - Stal Mielec), Adam Wilk (B - Cracovia)

W ostatnim spotkaniu Ruch przegrał na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 1-0. Drużyna z Chorzowa wystąpiła w następującym składzie:  Kamil Lech - Konrad Budek, Lukáš Ďuriška (Bartłomiej Wdowik), Łukasz Wiech, Bartłomiej Kulejewski - Lucjan Zieliński, Robert Obst, Michał Mokrzycki ( Wojciech Kędziora), Michał Walski, Mateusz Bartolewski - Piotr Giel (Mariusz Idzik). 

Historia spotkań z Ruchem Chorzów:

22.08.2018
Olimpia Grudziądz – Ruch Chorzów 0-0

07.04.2018
Ruch Chorzów – Olimpia Grudziądz 0-0

08.09.2017
Olimpia Grudziądz – Ruch Chorzów 1-0


Źródło: olimpiagrudziadz.com 

 

 

 

 

Nie masz uprawnień, by pisać komentarz.

Tabela 2. Ligi

# Zespół M Pkt
1 Radomiak Radom 33 59
2 Olimpia Grudziądz 34 59
3 GKS Bełchatów 33 57
4 Elana Toruń 33 56
5 Widzew Łódź 34 55
6 Pogoń Siedlce 33 48
7 Stal Stalowa Wola 33 48

Olimpię Grudziądz dumnie wspierają:

Sponsorzy:
 
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy: Styropian Plus PSZ  images/bottom-b/partnerzy/sprint-bus.png    
Partnerzy:                

 

Partnerzy:                      
Partnerzy:                      

Partner techniczny:

                                                                                         

Logowanie