Poprzednie spotkanie

Tabela 2. Ligi

# Zespół M Pkt
1 Radomiak Radom 33 59
2 Olimpia Grudziądz 34 59
3 GKS Bełchatów 33 57
4 Elana Toruń 33 56
5 Widzew Łódź 34 55
6 Pogoń Siedlce 33 48
7 Stal Stalowa Wola 33 48

Następne spotkanie

Wiadomości w k2

Nasz rywal: Rozwój Katowice

Napisane przez  Redakcja
Nasz rywal: Rozwój Katowice Żaneta Domachowska/olimpiagrudziadz.com

Po ostatnim remisie w Elblągu nie zmieniła się pozycja naszej drużyny w tabeli II ligi i nadal zajmujemy 3 miejsce. Nasz jutrzejszy rywal zajmuje 14 miejsce z dorobkiem 27 punktów. Przyjrzyjmy się sylwetce Rozwoju Katowice.

W meczu rozegranym w Katowicach podczas rundy jesiennej, zwycięstwo odniosła Olimpia, pokonując drużynę z Katowic 2-1. Autorami bramek dla Biało-Zielonych byli Piotr Witasik i Mateusz Marzec.

Trenerem naszego dzisiejszego przeciwnika Marek Koniarek. 56-letni trener dołączył do sztabu szkoleniowego drugoligowego Rozwoju Katowice w lipcu 2018 roku. Koniarek w przeszłości pracował już jako trener i dyrektor sportowy Rozwoju. Pracował także m.in. w ROW-ie 1964 Rybnik, Widzewie Łódź, LZS-ie Piotrówka, Górniku Polkowice czy GKS-ie Katowice.

Najbliższe spotkanie będzie czwartym, które nasze zespoły rozegrają między sobą.  Dwa z nich rozegraliśmy jeszcze na poziomie I ligi w sezonie 2015/2016. Olimpia Grudziądz dwukrotnie odnosiła zwycięstwo, a jeden raz musieliśmy uznać wyższość drużyny przeciwnej.

W pierwszym meczu po zimowej przerwie Rozwój Katowice penie wygrał z Siarką Tarnobrzeg 6-0. W trzech kolejnych wiosennych spotkaniach drużyna z Katowic nie prezentowała się już tak dobrze. W jednym z nich ponieśli porażkę, a dwa kolejne zremisowali.

Warto nadmienić, że zawodnikiem Rozwoju jest były zawodnik Olimpii Grudziądz - Kamil Kurowski. Zaliczył on w biało-zielonych barwach 91 występów.

Zimą zespół Rozwoju wzmocnili:  Damian Lepiarz (O - Puszcza Niepołomice), Damian Niedojad (N - Lechia Dzierżoniów), Robert Woźniak (N - powrót po kontuzji), Tomasz Wroza (P - junior), Mateusz Chmarek (junior), Patryk Szczuka (junior).

Z Rozwojem zimą pożegnali się: Piotr Barwiński (P - Sarmacja Będzin), Michał Czekaj (O - Garbarnia Kraków), Michał Szeliga (O - Sandecja Nowy Sącz), Kacper Tabiś (P - GKS Katowice), Adam Żak (N - GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój).

Skład, w jakim Rozwój wystąpił w miniony weekend, w spotkaniu 26. Kolejki z PGE GKS Bełchatów: Bartosz Golik - Sebastian Olszewski, Damian Lepiarz, Seweryn Gancarczyk (81’ Przemysław Gałecki),  Kamil Łączek - Michał Płonka, Rafał Kuliński,  Kamil Kurowski, Konrad Andrzejczak (89’ Daniel Kamiński), Marcin Kowalski (77’ Przemysław Mońka) - Sławomir Musiolik (70’ Damian Niedojad).


Źródło: olimpiagrudziadz.com

Nie masz uprawnień, by pisać komentarz.

Tabela 2. Ligi

# Zespół M Pkt
1 Radomiak Radom 33 59
2 Olimpia Grudziądz 34 59
3 GKS Bełchatów 33 57
4 Elana Toruń 33 56
5 Widzew Łódź 34 55
6 Pogoń Siedlce 33 48
7 Stal Stalowa Wola 33 48

Olimpię Grudziądz dumnie wspierają:

Sponsorzy:
 
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy:
Partnerzy: Styropian Plus PSZ  images/bottom-b/partnerzy/sprint-bus.png    
Partnerzy:                

 

Partnerzy:                      
Partnerzy:                      

Partner techniczny:

                                                                                         

Logowanie