Wigry

Wygrana w Rzeszowie

Napisane przez  Redakcja
Wygrana w Rzeszowie fot. Mateusz Malewski/Mati-Fot

Olimpia wygrał swoje dzisiejsze spotkanie z Resovią Rzeszów 2-0. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Mateusz Marzec oraz po rzucie karnym - Aghvan Papikyan.

Nasza drużyna była w dzisiejszym spotkaniu zdecydowanie lepsza od przeciwnika. Resovia od 47. minuty grała w osłabieniu, ponieważ za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska "wyleciał" Mateusz Świechowski. W 55. minucie spotkania Resovia miała szansę na zdobycie bramki kontaktowej. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Ivana Ocenasa. Wojciech Muzyk instynktownie obronił strzał zawodnika Resovii i tym samym zachował czyste konto w dzisiejszym spotkaniu.

4 maja 2019, 17:00 - Rzeszów (Stadion Miejski)
Resovia Rzeszów 0-2 Olimpia Grudziądz
Mateusz Marzec 21, Aghwan Papikjan 38 (k)

Resovia Rzeszów: 1. Wojciech Daniel - 23. Mateusz Geniec, 8. Konrad Domoń, 30. Sebastian Zalepa, 20. Mateusz Kantor - 17. Szymon Feret, 18. Mateusz Świechowski, 7. Dariusz Frankiewicz (58, 13. Bartłomiej Makowski), 11. Bartłomiej Buczek(46, 32. David Kwiek), 22. Szymon Hajduk (78, 21. Paweł Hass) - 9. Karol Twardowski.

Olimpia Grudziądz: 19. Wojciech Muzyk - 25. Damian Ciechanowski, 28. Ivan Očenáš, 4. Matic Žitko, 6. Ariel Wawszczyk - 17. Mateusz Marzec, 21. Maciej Kona, 70. Konrad Handzlik (79, 96. Marcin Poręba), 23. Germán Ruiz (48, 11. Robert Ziętarski), 10. Aghvan Papikyan (62, 9. Marcin Kaczmarek) - 7. Tiago Alves (86, 22. Kacper Skibicki).

żółte kartki: Kantor, Świechowski - Tiago Alves, Žitko, Ziętarski, Muzyk.
czerwona kartka: Mateusz Świechowski (45. minuta, Resovia, za drugą żółtą).

sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

W 55. minucie Dariusz Frankiewicz (Resovia) nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Muzyk obronił).

Źródło: olimpiagrudziadz.com