Wigry

Piekło, niebo i znowu piekło. Przegrywamy z Chojniczanką

Napisane przez  Redakcja
Mateusz Malewski Mateusz Malewski

Piłkarze Olimpii Grudziądz ponieśli pierwszą porażkę w sezonie. Po niezwykle emocjonującym meczu przegrali z Chojniczanką Chojnice 3:5.

W pierwszej połowie wyraźną przewagę miał zespół gości. W efekcie Chojniczanka strzeliła dwie bramki. Najpierw do siatki Jakuba Lemanowicza trafił Kamil Sylwestrzak. Kilka minut pięknym strzałem popisał się Aghwan Papikyan.

Po przerwie do odrabiania strat w kapitalnym sposób ruszyła Olimpia. Sygnał do ataku strzeloną bramką dał Tiago Alves. Wyrównującego gola strzelił Omran Haydary. "Biało-zielonych" na prowadzenie wyprowadził ponownie rozgrywający świetny mecz Tiago Alves.

Końcówka spotkania znów należała do przyjezdnych. Trzy kolejne bramki, strzelane kolejno przez Krystiana Wachowiaka, Seweryna Michalskiego i Bartosza Wolskiego dały zwycięstwo Chojniczance. Jeszcze przy stanie 3:4 fantastyczną okazję do wyrównania zmarnował Haydary.

Olimpia Grudziądz 3-5 Chojniczanka Chojnice
Tiago Alves 46, 75, Omran Haydary 72 - Kamil Sylwestrzak 5, Aghwan Papikjan 13, Krystian Wachowiak 78, Seweryn Michalski 86, Bartosz Wolski 90

Olimpia: 99. Jakub Lemanowicz - 25. Damian Ciechanowski, 28. Ivan Očenáš, 18. Lukáš Ďuriška, 6. Ariel Wawszczyk - 7. Tiago Alves, 21. Maciej Kona (90, 8. Sebastian Kamiński), 10. Robert Ziętarski, 23. Konrad Handzlik (83, 3. Florian Pfertzel), 17. Jakub Łukowski (46, 9. João Criciúma) - 11. Omran Haydary.

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz - 90. Jan Mudra, 42. Seweryn Michalski, 85. Hubert Wołąkiewicz, 2. Kamil Sylwestrzak - 19. Michał Sacharuk (45, 18. Krystian Wachowiak), 43. Michal Obročník, 68. Bartosz Wolski, 10. Wojciech Trochim (77, 11. Janusz Surdykowski), 94. Aghwan Papikjan (68, 23. Jacek Podgórski) - 17. Tomasz Mikołajczak.

żółte kartki: Ciechanowski, Wawszczyk - Wołąkiewicz, Mudra, Wachowiak.

źródło: olimpiagrudziadz.com