Już w najbliższą sobotę o godz. 12:45, Biało-Zieloni zmierzą się na własnym boisku z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.
Już w najbliższą sobotę o godz. 12:45, Biało-Zieloni zmierzą się na własnym boisku z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Będzie to ostatnie spotkanie grudziądzan w tym roku.
Poniżej przedstawiamy Państwu podstawowe informacje na temat najbliższego rywala zespołu Dariusza Kubickiego.
O klubie…
- Pełna nazwa: Termalica Bruk-Bet Nieciecza Klub Sportowy
- Rok założenia: 1922
- Barwy: pomarańczowo-żółto-niebieskie
- Siedziba klubu: Nieciecza 150, 33-240 Żabno
- Prezes: Danuta Witkowska
Sztab szkoleniowy
- Trener: Piotr Mandrysz
- II trener: Jan Pochroń
- Asystent trenera: Krzysztof Lipecki
- Trener bramkarzy: Piotr Szara
- Kierownik drużyny: Krzysztof Kozik
- Fizjoterapeuta: Tomasz Majchrzyk
Historia klubu
Początek piłki nożnej w Niecieczy datuje się od 1922 r., kiedy to młodzież powracająca z różnych frontów I wojny światowej oraz ta, która na wojnie nie była, zaczęła uprawiać tę dyscyplinę. Do tej pierwszej grupy, która założyła drużynę, należeli: Stanisław Nowak, Władysław Kaczówka i Kazimierz Wrzos. Zaznaczyć należy, że w tym czasie drużyna piłkarska Niecieczy była pierwszą w okolicy i nawet ta, z którą najczęściej przyjdzie się jej spotkać, a mianowicie drużyna Żabna, założona została później. Drużyna nie posiadała jednolitych ubiorów – każdy gracz miał własne spodenki, zwyczajną koszulkę i buty dalekie od dzisiejszych futbolowych.
Z czasem powstało w okolicy kilka drużyn piłkarskich: w Ilkowicach, Lubiczku, a z chwilą budowy Niedomickich Zakładów Celulozy także w Niedomicach- silna drużyna fabryczna. Z tymi drużynami oraz z Żabnem w pierwszych latach trzydziestych Nieciecza utrzymywała kontakty. Na mecze wyjazdowe podróżowało się furmankami konnymi. W tym czasie „Zrzeszeń” ani „Klas” piłkarskich nie było. Mecze, jak to w każdej dyscyplinie sportowej bywa, Nieciecza wygrywała, i przegrywała – czasem był remis. Pierwsza dekada XXI w to okres, na który przypada najdynamiczniejszy rozwój klubu zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Zarządu Klubu z Panią Prezes Danutą Witkowską na czele oraz sponsora strategicznego firmy Bruk-Bet Sp. z o.o., drużyna rok po roku osiągała coraz to lepsze wyniki. Po kolejnych awansach do wyższych klas rozgrywkowych w 2009 r. klub z Niecieczy zadebiutował na centralnym szczeblu rozgrywek występami w grupie wschodniej II ligi. Sezon 2009/2010 również okazał sie przełomowym – drużyna Bruk-Betu Nieciecza w efektowny sposób na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniła sobie awans do I ligi. 31 lipca 2010 roku na Stadionie Miejskim w Poznaniu doszło do kolejnego historycznego debiutu – w pierwszym meczu na pierwszoligowych boiskach zespół z niecieczy pod nową nazwą Termalica Bruk-Bet Nieciecza KS bezbramkowo zremisował z faworyzowaną drużyną Warty Poznań. Po bardzo emocjonującej końcówce sezonu drużyna Termaliki Bruk-Betu Nieciecza zwycięstwem w ostatniej kolejce z Piastem Gliwice 3:1 zapewniła sobie miejsce na zapleczu ekstraklasy na następny sezon. Sezon 2011/2012 to kolejne sukcesy drużyny z małopolski. W dwudziestu kolejkach rozegranych jesienią 2011 zespół Termaliki Bruk-Betu zwyciężał aż czternastokrotnie, trzy razy remisował i przegrał tylko trzy spotkania. Tak dobry bilans „pomarańczowych” pozwolił spędzić przerwę zimową 2011/2012 na fotelu wicelidera I ligi. Na koniec rozgrywek w drugim sezonie na zapleczu ekstraklasy niecieczanie pod wodzą Dusana Radolskyego zajęli bardzo wysokie piąte miejsce w tabeli. Do kolejnego sezonu w I lidze drużyna „Słoników” przystąpiła z nowym szkoleniowcem oraz znacznie zmienionym, odmłodzonym składem. „Wietrzenie kadry” przyniosło niespodziewany skutek, gdyż drużyna Niecieczy do ostatniej kolejki miała realne szanse na awans do Ekstraklasy, jednak przegrała z Flotą Świnoujście i zakończyła rozgrywki na 3. miejscu, z dorobkiem 64 „oczek”.
Stadion
- Adres: Nieciecza 150, 33-240 Żabno
- Pojemność: 2093 miejsc
- Wymiary boiska: 103 m x 64 m
- Oświetlenie: brak
- Nawierzchnia: trawiasta
Nieciecza
Wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, w gminie Żabno. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa tarnowskiego.
W miejscowości znajduje się Publiczny Katolicki Zespół Szkół i Przedszkola im. Armii Krajowej, Kościół pw. Najświętszej Marii Panny, Ochotnicza Straż Pożarna oraz wzniesiony w 1963 roku obelisk upamiętniający bitwę stoczoną 8 września 1939 roku przez żołnierzy 12 PP 6 DP Armii „Kraków” z Niemcami.
Na rok 2012 liczba mieszkańców Niecieczy wynosiła 750.
źródło: Termalica.BrukBet.com / OlimpiaGrudziadz.com / własne